הגאון רבי שלום כהן: "התרופה לכל המכות - לימוד התורה"

נשיא מועצת חכמי התורה הגאון רבי שלום כהן התייחס לטבח המזעזע בבית הכנסת בירושלים ואמר כי "הקב"ה בא לעורר אותנו, צריכים להתחזק בלימוד התורה, היא התרופה" (בארץ)

ישי כהן | כיכר השבת |
הגאון רבי שלום כהן (צילום: פלאש 90)

אינתיפאדה בירושלים • הטבח בבית הכנסת: נשיא מועצת חכמי התורה הגאון רבי שלום כהן התייחס בצהריים (שלישי) לטבח המזעזע בהיכל בית המדרש 'קהילת בני תורה' בשכונת הר נוף בירושלים ואמר כי "הקב"ה בא לעורר אותנו בתוך בית המדרש, כולנו צריכים להתחזק בלימוד תורה היא זאת שמגינה עלינו".

במהלך שיעור שמסר הגר"ש כהן בהיכל בית הנדרש 'פורת יוסף' בעיר העתיקה אמר: "אנחנו צריכים להתחזק יותר בלימוד התורה, יש קרירות בזה וצריך לחזק את זה לא רק בקרב בני התורה אלא על כל יהודי ויהודי יש חובה לקבוע זמן ללימוד, אסור לזלזל בזה, רק התורה היא זאת שמגינה על עם ישראל, הקב"ה מעורר אותנו בתוך בית המדרש כדי שנתחזק ונרבה בלימוד התורה".

כשהוא נשנק מדמעות הוסיף הגר"ש כהן: "ובוודאי שבני תורה צריכים להתחזק בזה אבל גם בעלי בתים העוסקים לפרנסתם ירבו בלימוד ויקבעו עתים לתורה, היא התרופה לכל המכות".

"הקב"ה בא לעורר אותנו על רפיון בלימוד תורה, ועל ביטול תורה, אנחנו צריכים להפנים זאת ולהתחזק אל מול המראות הקשות הללו" סיים נשיא מועצת חכמי התורה.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר