האדמו"ר מסאדיגורה:

"הטיל שנפל סמוך לאשדוד - רמז משמים לחילול שבת"

האדמו"ר מסדיגורה ביקר באשדוד בזמן נפילת הרקטה מעזה בסמוך לעיר ולאחר מכן אמר כי נפילת הרקטה היא רמז ואזהרה לחילול השבת במרכז "ביג" החדש: "ראינו עכשיו נסים, אך זה בזכות התפילות שהושמעו בשבוע האחרון בעיר. על התושבים לראות בכך רמז משמים. השבת היא המזוזה של עם ישראל" (חרדים)

ישראל כהן | כיכר השבת |
האדמו"ר מסאדיגורה (צילום: א' בליק)

בישראל עדיין מבררים את סיבת השיגורים הערב (שלישי) מרצועת עזה לכיוון יישובי הדרום ומנסים לאתר את מקום נפילת הטיל, כשבמקביל נערכים לקראת הסלמה אפשרית. אולם מתברר כי בתחום הרוחני התשובה להסלמה הינה ברורה ונחרצת, כמו גם הסיבה למקום הנפילה.

בעת הישמע האזעקות באשדוד עמד האדמו"ר מסאדיגורה על מפתן בית מדרשו של האדמו"ר משומרי אמונים באשדוד. היה זה לקראת סיום ביקורו של האדמו"ר מסאדיגורה, שפקד אמש את קהל חסידיו בעיר בביקור קצר של מספר שעות בהן קיבל את קהל החסידים לעצה לברכה, כשטרם צאתו את העיר ביקש לבקר את האדמו"ר משומרי אמונים ברחוב בעל הנס. אולם, מיד בתחילת הביקור נשמעה לפתע האזעקה.

וכך, בשעה שבה החרידו קולות הצופרים את העיר, ישבו להם האדמו"רים יחדיו כאשר הציבור מאזין בקשב רב וביראת הרוממות לדברים. זמן מה לאחר מכן דווח כי אחד הטילים נפל בסמוך לכניסה הדרומית לעיר, בקרבת מקום למרכז 'ביג פאשן' הנמצא לאחרונה בעין הסערה בעקבות חילולי השבת המתרחשים בו.

בתוך הדברים אמר האדמו"ר מסאדיגורה כי "כיהודים אנו יודעים שאין דבר הנעשה שלא בהשגחה. ואכן, זכינו לראות נסים כאשר הטילים לא פגעו באף אדם מישראל ולא גרמו לנזק לא בגוף ולא ברכוש, אך זאת בשל מסירותם של אלפי ישראל השומרים על השבת ובזכות התפילות שהושמעו אך בשבוע האחרון בעיר".

"עם זאת", אמר, "על תושבי העיר לראות בכך רמז משמים, שכן השבת היא המזוזה והשמירה על העיר וכאשר טיל נופל בקרבת מקום לאתר המחלל שבת, יש להסיק מכך שיש להתחזק בשמירת השבת ולפעול ככל האפשר למיגור חילולי השבת המאיימים על ביטחונם של תושבי העיר".

האדמו"ר משומרי אמונים הוסיף כי "השבת מקור הברכה ומיניה מתברכין כל שיתא יומין, ואין ספק כי בזכות התייצבותם של התושבים הרבים לימינה של השבת ונכונותם לפעול למענה, ובעיקר בזכות תפילת רבים של אלפי תושבי העיר שהתכנסו לתפילה יחד שבטי ישראל - זכינו לראות חסדי ה' עין בעין".

לבקשתו של האדמו"ר משומרי אמונים, בירך האדמו"ר מסאדיגורה את מזכיר ועדת ההיגוי מטעם בד"ץ 'רבני הקריות' שנכח במקום וביקש לחזק את ידיהם של עסקני השבת שבזכות מעשיהם ופעילותם למען השבת זוכים תושבי העיר להגנה ולברכה בכל מעשי ידיהם.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר