רמת שלמה

נהג ההסעות שפגע בילדה נשלח ל-5.5 שנות מאסר

חוץ מ-66 החודשים אותם יעביר בין כתלי הכלא נהג ההסעות החרדי שפגע בקטינה, הוא אף יפצה אותה כספית - למרות שהביעה סלידה מקבלת פיצוי כספי על מעשיו (חרדים)

אלי רוטמן | כיכר השבת |
אילוסטרציה (צילום: Flash90)

שלושת שופטי בית המשפט המחוזי בירושלים גזרו היום (ראשון) את דינו של נתי גרז, נהג הסעות חרדי המתגורר בשכונת רמת שלמה בירושלים, על כך שפגע בקטינה אותה הכיר במהלך עבודתו - ל-5.5 שנות מאסר, ועוד שנתיים מאסר על תנאי.

כזכור, המורשע שנעצר לפני שנה, כיום בן 50, הסיע את הילדה מדי יום מהבית לבית הספר ובחזרה. כשפסק מלנהוג במסלול בו נסעה הילדה, הוא היה נוהג להעביר למתלוננת פתקים באמצעותם, בין היתר, ביקש ממנה להתקשר אליו. תחילה היא התעלמה אך משהמשיך במעשיו היא יצרה עמו קשר כדי לשאול לרצונו.

עם הזמן, ניסה הנאשם לקנות את אמון הנערה, בכך שכביכול "ייעץ לה" בעניינים שונים, קנה לה מתנות שונות והם אף יצאו לטיולים יחדיו. בתקופה בה לא היה ברשות המתלוננת טלפון נייד, סיפק לה אותו הנאשם על מנת שתוכל להיות אתו בקשר באמצעות הודעות טקסט או שיחות טלפון.

בהמשך, המורשע והילדה התכתבו ביניהם, כשהנאשם הנחה אותה אחר כך למחוק אותן. במהלך הקשר, ניסתה המתלוננת מספר פעמים לנתק את הקשר עם הנאשם, אולם הוא חזר והתקשר אליה שוב ושוב. במהלך התקופה המדוברת, הוא תקף אותה באכזריות פעמים רבות, זאת כשהילדה אף יידעה אותו במפורש כי היא בת 13.5.

התפנית אירעה כשנודע למורשע כי אמה של המתלוננת גילתה את הקשר ביניהם. אז הוא מיהר להתקשר למתלוננת וביקש להיפגש עמה. בהיפגשם, אמר לה הנאשם: "אמך מתכוונת לפנות למשטרה. תגידי שמהות הקשר בינינו היה... עזרה וטיפול".

"הקשר עם הנאשם", נימקו היום השופטים, "הותיר בה תחושת ריקנות, כאב ותלישות. האמון שנתנה המתלוננת בנאשם, כאשר היא התייחסה אליו מצידה כדמות אבא, הוביל לעיוות חשיבה ויצר שבר בעולמה. היא חשה אשמה על כך שלא עצרה את הקשר וחשה שאינה בוטחת בעצמה".

בגזר דינם הם אף חורצים, כי המורשע יפצה את הקטינה ב-20 אלף ש"ח - אף שהביעה את סלידתה מליטול ממנו סכום כספי כלשהו על מעשיו החמורים.

יצוין כי משנות המאסר שהושתו עליו, תיגרע תקופת מעצרו הממושכת.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר