כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה

הכנות אחרונות למעמד הגדול של חנוכת בית המדרש ´חניכי ישיבת חברון´ וקריית הישיבה ב´גבעת זאב החדשה´

הכנות אחרונות לקראת המעמד הגדול של חנוכת בית-המדרש 'חניכי ישיבת חברון' וקריית הישיבה ב'גבעת-זאב החדשה'. דיווח (חדשות, חרדים)

ישראל אהרון | כיכר השבת |

התרגשות רבה בקרב תלמידי ישיבת 'חברון' לדורותיה, לקראת המעמד הגדול של הכנסת ספר תורה, חנוכת בית המדרש 'חניכי ישיבת חברון' וקריית הישיבה ב'גבעת זאב החדשה', שייערך אי"ה בחודש אדר הבעל"ט עם אכלוס קריית הישיבה ו'גבעת זאב החדשה' כולה.

וועדה מיוחדת שוקדת בימים אלו על ההכנות הסופיות לקראת המעמד הגדול שייערך במעמד מרנן ראשי הישיבה ורבניה שליט"א, ויציין את הגשמת החזון הגדול להקים קריה של תורה מתוך רחבות הדעת.

כזכור, בכנס הבוגרים ההיסטורי שנערך בשנה שעברה במעמד מרנן ורבנן שליט"א, הכריזו ראשי הישיבה שליט"א על ייסוד הקריה לבוגרי הישיבה לדורותיה, שתשמר את רוח הישיבה הק' וחזונם הגדול של מייסדיה מרנן הסבא מסלבודקה וראש הישיבה הגרמ"מ אפשטיין זצוק"ל.

כצפוי עוררה ההכרזה הדים רבים וזכתה להתעניינות וביקוש חסר תקדים מצד מאות משפחות בני תורה שנרשמו לפרויקט וכעת לאחר חודשי בנייה אינטנסיביים ומהירים משתכנות עשרות המשפחות הראשונות בדירתן החדשה והמרווחת בקרית הישיבה הבנויה לתלפיות, המצטרפת לשרשרת הקריות של הקהילות השונות בעיר, מה שהפך את 'גבעת זאב החדשה' לעיר של תורה המצטיינת באיכות חיים מיוחדת, שלווה ורחבות הדעת.

בימים האחרונים הושלמה בנייתו של בית המדרש רחב הידיים, שיעתיק את מנהגי הישיבה הק' ויהווה פינת יקרת לתורה ויראה. יצוין כי בצעד מיוחד החליטה הנהלת הישבה להכניס ספר תורה מהודר לבית המדרש, ולהעביר את עמוד התפילה והבימה ששימשו בהיכל הישיבה הישן לבית המדרש החדש שבקריית הישיבה ב'גבעת זאב החדשה'.

המעמד הגדול של חנוכת בית המדרש והכנסת ספר תורה, מעורר ציפייה רבה בקרב בוגרי הישיבה לדורותיה הרואים בחנוכת הקריה חוליה נאמנה בהתרחבות קריית הישיבה ומוסדותיה.

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר