חרדים בהולילנד: למה זה מגיע לנו? (דעה)

עסקן אשכנזי, עסקן ספרדי, איש פרסום, מלמד בת"ת. זהו לא פתיח לסצנת קומדיה זוהי תחילה של קריסת מערכות בציבור החרדי. דעה (חרדים)

הרב יעקב בלוי | כיכר השבת |
חרדים המעורבים בהולילנד (צילום: פלאש 90)

מימדי-החסד העצומים של הרב אורי לופוליאנסקי, כנסי ענק "להגדיל תורה" של הרב אלי שמחיוף, עוזרים בהחלט לפרנס את היומונים, אך כמה חבל, לא מספקים את חוקרי היאח"ה.

שוב, החרדים מככבים בפלילים. לא-נעים זה כבר מזמן לא, אבל גם להתרגל קשה מאוד.

הגיע הזמן להרים את הכפפה ולצעוק 'קרימנאל חרדי' - ציבור שלם מאחוריך, לטוב אך גם לרע.

מאז ומעולם, פושע חרדי היה בגדר 'אדם נשך כלב' שתפס כותרות וריתק את הציבור הישראלי. אך בעת האחרונה, לחרדתינו, זה כבר עבר ופרץ כל גבול ו'אדם נשך כלב' נהיה כבר שגרה כואבת.

בתחילה זה כותרת קטנה וצורבת שבה עוד אמרנו, שוליים / חולה נפש / חוזר בתשובה, ומיד מגיע פרשיה אדירת מימדים שמסעירה את המדינה ושוב מעורבים בה חרדים וכל הפרשיה מקבלת נופך משובח וצורב.

התירוצים שבפי דוברינו המסורים שמנסים איכשהו לנקות אחריהם - הולך ואוזל.

הימים חולפים, פרשיות שחיתות חרדיות נוספות, ואפילו היומונים החרדים שמקפידים במסווה של 'הרחק מן הכיעור' לא לדווח על פרשיות חרדיות, נאלצים לדווח שהרי לא ניתן לצנזר 'הכל'.

אנו, כחרדים, מתעקשים לטמון את הראש באדמה. בכל עת שאנו מתגלים בקלונינו - אנו מגדפים את התקשורת הארורה, כביכול בגללה אנחנו נתפסים או פושעים.

לא הגיע הזמן לשנות את התפיסה? תקשורת לא מייצרת פושעים חרדים! התקשורת בסך-הכל אמורה להוות עבורינו כלב שמירה, גדר מפחידה ומחסום בלתי עביר.

כל חרדי משלנו שהולך ל'קמבן' את עסקת חייו שיש בה פלילי ומטה, שיחשוב על רגע התפיסה והפרסום בתקשורת, ובעקבותיה גל ההסתה שמתפרץ אצל שדרנים בגלוי ובציבוריות הישראלית בשקט.

זה שהינך חרדי, אמנם ייתכן, מקנה לך מילה של אמינות בעסקים, אך גם מחייבת אותך ליושר אמיתי וזהירות מהסתבכויות שבהם הינך גורר בחוסר מחשבה, את הציבור כולו למשבצת הפשע השחורה.

לעבור על-יד הקיוסק ולראות מכל שערי העיתונים שאינם חרדים, תמונות מוכרות של חרדים בביהמ"ש, זוהי הרגשה צורבת שחותכת בבשר החי כל יום מחדש, זוהי תחושת בושה שלא מתקהה אלא מתעצמת והולכת.

שוב חרדים בכותרות ושוב חרדים בכותרות, אנו כחרדים יודעים הרי שהקלישאה השדופה 'חרדים תמימים ולכן מסתבכים' אינה נכונה כהוא זה, רק שהמחשבה של 'לי זה לא יקרה ובסה"כ מדיני התורה ממש אין כאן איסור' מפילה קורבנות חדשים לבקרים.

אתם שלוחי ציבור של כולנו, אתם מיצגים ציבור ענק ששוב חוטף בגללכם, פרשית הולילנד מסמלת בעצם את כניסת הציבור החרדי למעגל הפשע בכותרות.

לבכות, אבל זה כבר כאן.

זכרו! הכיפה שעל ראשינו, אינה רק סמל סטטוס קהילתי מכובד, היא אמורה גם לסמל ניקיון כפים ומצפון.

כשאתה פושע בכיפה, לכלכת על כל חובשי הכיפה ונושאי הסטטוס המקודש.

הערת מערכת: מאמר זה אינו משקף את דעת המערכת, אלא את דעתו הפרטית של הרב יעקב בלוי.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר