טור דעה

כך הפך הרב פירר מאדם חומל לחשוך ומאיים

יצא יהודי חסיד מכתלי בית המדרש, שו"ע בידו האחת וידו השניה אוחזת בכל מכמני הרפואה בארץ ובעולם, ועיניו וליבו מכוונים רק לעשות את מה שנכון - והוא מותקף (טור דעה)

נח טוניק | כיכר השבת |
(צילום: Mark Neyman/GPO)

בא הרב פירר, יהודי שכל חייו קודש לאחר. האחר הזה לא מוגדר אצלו בקטגוריות, הוא יכול להיות נוצרי מנצרת וזאת יכולה להיות ערביה מחורפיש, יהודי ממאה שערים או אתאיסט שגר באוטובוס נטוש.

הוא לבוש בבגדים חסידיים שלא מהווים מחסום לאף אדם שזקוק לעצה או עזרה לגשת ישר אל ליבו ולהיעזר בידע או בניסיון העצום שיש בו.

כשאתם מסיימים את יום העבודה שלכם, או כשאתם בחופש עם המשפחה הטלפון שלו לא מפסיק לצלצל, על הקו נשים, גברים, חולים מפוחדים ובני משפחה מודאגים - הם לא נותנים לו חופש והוא לא עושה את זה מתוקף תפקידו, אלא מתוקף אמונתו, האמונה שלו בבורא עולם שהכתיב לו דרך של הצלת חיים ועזרה לכל אדם באשר הוא אדם.

אותה תורה שהביאה אותו להקים מפעל הצלת חיים וחסד, מפעל של אדם אחד, אוסרת עליו לשמוע שירת נשים.

הרב פירר יכול לומר, אני עושה מה שבא לי ושבערב הזה תופענה גם זמרות, אבל הרב פירר לא עושה מה שבא לו, הוא עושה את מה שהוא צריך לעשות, את מה שהוא מחויב לעשות.

אם הוא היה עושה מה שבא לו הוא היה מקים גוף מסחרי של ייעוץ רפואי, ואוכל בלי פת ומלח את כל הגופים הקיימים. הוא היה עושה מזה הרבה מאוד כסף, ויכול היה לצאת לחופש כמתחשק לו ולתלות על הדלת שלט "תיכף אשוב" כשבחוץ ממתינים לקוחות המשחרים לפתחו.

אבל הוא איש של תורה, איש של רפואה. איש של חסד.

איש של כולנו.

במסגרת הדינר של ארגון עזרה ומרפא שבראשותו הוזמנו זמרים שונים להעשיר את החלק האומנותי של הערב, ומיד הפך האיש שכולו עבור האחר לבשר תותחים של התקשורת ואוהדיה.

רגע לפני הוא היה אדם נאור, מואר, חומל ולא מכליל. ובין רגע הפך לשחור, חשוך ומאיים.

"מי שחושך לו יום טוב לו" אמרה אדר גולד, ואמנים אחרים שאמורים להשתתף בטקס הביעו את התנגדותם ואמרו כי הם צריכים לבדוק האם הם יוכלו להשתתף בערב כזה לאור החושך שהציף בפניהם גיא פינס (מגדלור של חסד ואמת בפני עצמו).

אתם מבינים? יצא יהודי חסיד מכתלי בית המדרש, שו"ע בידו האחת וידו השניה אוחזת בכל מכמני הרפואה בארץ ובעולם, ועיניו וליבו מכוונים רק לעשות את מה שנכון, ולקיים את העולם על פי שני הספרים שבחיקו. ומותקף כאילו שרף דגל ישראל בשמחת בית השואבה.

אותם סלבס מוארים שיצטרכו עזרה יהיו הראשונים שיצפו לעזרתו, והוא כמו אל כל אחד שפונה אליו יקשיב, ירגיע, יעזור וייתן את העצה הטובה ביותר. אז הם יעלו סטורי לאינסטגרם ויספרו על החסיד שעזר להם כשאף אחד לא ידע מה לעשות.

לא מתייחס כרגע למצעדי המוזיקה השונים בהם הנוכחות הנשית כמעט ולא היתה קיימת. אותם מצעדים מוכיחים כי שירת הנשים בארץ לא מצדיקה כלכך לחטוא בעניין, וכי לא מדובר באגרויסע מציאה.

אני חושב שזכותו המלאה של הרב פירר להזמין זמרים בלבד ולהתחשב באורחות חייו ובאורחות חייהם של הרבה מהאורחים באותו ערב.

אותה מקהלה בכיינית השולטת בתקשורת פועלת בכח רב לייצר דור שירגיש נאור ומואר, כשבפועל הוא יהיה רדוד, נמוך, חסר תוכן ויכולת להעמיק ולראות את המעבר.

הרב פירר. חרדי, חסיד, חסר תואר וליב"ה, וחתן פרס ישראל.

יחיו הקנאים וכשיש בעיה שמקשה על החיים הם כבר יידעו למי להתקשר...

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר