יגיע או ייעדר?

אחרי שהבריא: היום ה'שימוע' לראש עיריית טבריה רון קובי

ראש עיריית טבריה, רון קובי, הוזמן לשימוע במשרד הפנים שייערך היום (ראשון) בשעה 15:00, לאחר ה"מחלה" בשימוע הקודם. ניסיון של חברי סיעתו לבטל את השימוע - נדחה על הסף (חדשות, בארץ)

יענקי כץ | כיכר השבת |
רון קובי בבית המשפט. ארכיון (צילום: פלאש 90)

ראש עיריית טבריה רון קובי זומן להגיע היום (ראשון) בשעה 15:00 בצהריים, למשרד הפנים בירושלים, לשימוע אצל מנכ"ל המשרד מרדכי כהן, לאחר שהשימוע הקודם שנקבע - בוטל בשל היעדרותו.

רון קובי שנהג לשדר לייב בפייסבוק ולעדכן מידי כמה שעות על החלטותיו ומעשיו בעיר, הפסיק לעשות זאת מזה כשבועיים והוא מסתגר בביתו ובלשכתו.

כזכור, בג"צ שמנע פעמיים את קיום השימוע לפני הדחתו, אישר למשרד הפנים לקיים את השימוע לאחר שהשר אריה דרעי העביר את סמכויות ההדחה לשר זאב אלקין, כדי למנוע טענות לניגוד עניינים.

במועד הקודם לשימוע, לפני 11 יום, רון קובי לא הגיע ושיגר בפקס למשרד הפנים אישור 'חופשת מחלה' מרופא ביישוב זרזיר, התקף ל-11 יום, וזאת בשל דלקת ריאות שלדבריו תקפה אותו.

ביום חמישי האחרון ניסו חברי סיעתו של רון קובי במהלך של הרגע האחרון לדחות את השימוע או לייתר אותו, אך ללא הצלחה.

חברי סיעת 'רק' של רון קובי, מירי אזולאי, משה קרוטהמר, אורית מלמה, איגור מישקין, ורחל ברזילישל שיגרו מכתב ליועמ"ש לממשלה אביחי מנדלבליט ולשר הפנים אריה דרעי, בפתח המכתב הם ציטטו את דברי הסנדלר לר' ישראל מסלנט 'כל זמן שהנר דולק אפשר עוד לתקן'. הם ביקשו לקבל עוד 17 יום של שיג ושיח על מנת להעביר את תקציב 2019 ואת תקציב 2020, וזאת לטענתם בהזדמנות לאחות את הקרע ולפתוח דף חדש.

יועמ"ש משרד הפנים דחה את בקשתם ושיגר לחברי 'רק' מכתב בו כתב כי "נושא פנייתכם מצוי באחריות משרד הפנים. מאחר שראינו שמיענתם את הפנייה גם לשר הפנים, לא מצאנו מקום להתערבותנו".

גם יועמ"ש משרד הפנים יהודה זמרת הגיב לבקשה וכתב כי אין בסמכות השר לאפשר את העברת התקציב בשלב הזה.

לאור העובדה שגם הניסיון האחרון של חברי סיעתו, נדחה על הסף - יאלץ ראש העיר להתייצב היום בשעה 15:00 לשימוע במשרד הפנים בירושלים. לאחר השימוע תועבר ההחלטה לידי השר זאב אלקין, שיכול להדיח את רון קובי מתפקידו ולמנות ועדה קרואה וחברי ועדה שלרוב אינם תושבי העיר.

האם ראש העיר יבחר שוב להתחמק מהשימוע? 'כיכר השבת' יעקוב ויעדכן.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר