מכשירים בעלות מיליונים

בשורה לילדים החרדים: נמצא פתרון לטובת הלימוד מרחוק

לאחר סאגה שנמשכה חודשי ארוכים בעקבת עתירה שהוגשה, הושגה פשרה לפיה משרד החינוך יזכה מוסדות חינוך חרדים שירכשו פלאפונים כשרים בעלות של עשרות מיליונים (חרדים)

אילוסטרציה (צילום: חיים גולדברג, כיכר השבת)

משרד החינוך ייחל מהשבוע לתת למוסדות החינוך החרדים הקצבה כספית עבור רכישה עצמית של מכשירים סלולריים כשרים לתלמידי החינוך החרדי, זאת לאחר שבית המשפט המחוזי בירושלים קיבל את העתירה של אחת מחברות הסלולר והוציא צו ביניים שעיכב עד עתה את חלוקת המכשירים לטובת הלימוד מרחוק.

רכישת חבילות התקשורת תיעשה על ידי משרד החינוך, כאשר בהמשך השבוע יפורסם אופן ביצוע רכישת המכשירים וההזדכות הכספית עבורם.

כזכור, במסגרת ההיערכות ללימודים מרחוק במוסדות החינוך החרדים בצל ההתמודדות עם התפשטות נגיף הקורונה, גייס שר החינוך יואב גלנט תקציב של עשרות מיליוני שקלים עבור הצטיידות במכשירים סלולריים כשרים ללמידה מרחוק. כך, שגם במשפחות מבורכות בילדים, ניתן יהיה ללמוד באין מפריע ללא בעיה של מחסור במכשירים.

סגן השר מאיר פרוש (צילום: חיים גולדברג, כיכר השבת)

כבר בסבב הראשון של הקורונה, גייס סגן שר החינוך מאיר פרוש תקציבים של מיליוני שקלים עבור רכישת מכשירים כשרים לטובת ילדי החינוך החרדי. לאור זאת, משרד החינוך פרסם 'קול קורא' למנהלי מוסדות החרדים, לאספקת כמות המכשירים הכשרים שעל המדינה לרכוש לטובת הלימוד מרחוק במוסדות החינוך החרדי.

בשל סד הזמנים הלחוץ, וכדי לקצר את התהליך, פנו ממנהל הרכש לספקים הפועלים עם מנהל הרכש במהלך השנה, חברות התקשורת פלאפון ופרטנר אשר זכו במכרז של המדינה לאספקת מכשירים סלולריים למשרדי הממשלה, וביקשו מהם לספק במהירות האפשרית 64 אלף מכשירים כשרים, בעלות של עשרות מיליוני שקלים לטובת הלימוד מרחוק במוסדות החרדים.

אלא שלפני כשלושה חודשים הגישה סלקום עתירה מנהלית לבית המשפט המחוזי בירושלים בטענה כי רכישת הציוד לשירות המבוקש חורג מתנאי המכרז לפיהם זכו אותן חברות, וכאן מדובר בהספקת ציוד לתלמידים שהינו לדבריה תמהיל שונה לחלוטין ולפיכך היא דורשת שייערך מכרז פומבי חדש.

כאמור, בית המשפט המחוזי בירושלים הציע פשרה שהתקבלה על ידי מנכ"ל משרד החינוך במסגרתה פוצל המהלך כך שאת מכשירי הפלאפון עצמם ירכשו באופן עצמאי המוסדות החרדים ויזדכו על כך ואת חבילות התקשורת ירכוש משרד החינוך באמצעות מכרז מרכזי של מנהל הרכש.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר