כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
במהלך הישיבה נחשף

נציגי הממשלה דרשו: 1,000 איש בלבד בכל הדלקה במירון

במהלך ישיבה שהתקיימה בשעות האחרונות, בהשתתפות נציגים ממשרדי הממשלה השונים והח"כים החרדים, הבהירו הנציגים, כי יאשרו אלף איש בלבד להדלקה • המשטרה: "אי אפשר לאכוף" (חרדים)

חנני ברייטקופף | כיכר השבת |
מירון בשנה "רגילה" (צילום: דוד כהן - פלאש 90)

סערת ל"ג בעומר במירון: בדיון שנערך על ל"ג בעומר, הודיעו נציגי משרדי הממשלה שונים, כי בכוונתם לאשר בכל הדלקה שיהיו רק 1,000 איש, המשטרה הבהירה שתאכוף זאת רק במקרה שתהיה בנושא החלטת ממשלה.

מדובר בדיון האמור להכריע את נושא העלייה למירון בל"ג בעומר, והשתתפו בו; נציגי משרד הבריאות, המשטרה ואנשי ציבור חרדים.

מטעם משרד הדתות השתתפו כל בכירי המשרד וכן נציגי המרכז הארצי לפיתוח המקומות הקדושים, בפתח השיחה, המתפרסמת לראשונה ב'כיכר השבת', הבהירו הנציגים, כי בכוונתם לאמץ את 'מתווה דרעי', עם שינויים מסוימים.

הנציגים החרדיים דרשו כי תהיה עלייה חופשית בכל שעות היממה להר מירון, בדיוק כפי שקורה בהר הבית ובעוד מקומות תפילה.

נציגי משרד הדתות והבריאות הבהירו, כי אמנם הם יאשרו ככל הנראה, שאנשים יסתובבו בצורה חופשית ברחבי העיר במהלך ל"ג בעומר, אך יש בכוונתם להגביל את מספר המשתתפים בכל הדלקה - לאלף איש, כאשר עד עתה ידוע על 13 הדלקות האמורות להתקיים בל"ג בעומר.

במהלך ה'זום', הבהירו הנציגים החרדיים, כי לא תיתכן אפשרות כזו ומדובר בהגבלות שלא ייושמו בשטח ולכן כדאי למצוא פתרון ריאלי.

נציגי המשטרה אמרו בדיון, כי כל עוד אין החלטת ממשלה בנושא ל"ג בעומר במירון, הם לא מתכוונים לאכוף את התקנות של משרד הבריאות והדתות, בשל הקושי הטכני לבצע זאת ולכן, עד שלא תתקבל החלטה כזו, הם ייתנו לכולם להיכנס בחופשיות לכל מקום.

כפי שדווח מוקדם יותר ב'כיכר השבת', חבר קבינט הקורונה, יו"ר ש"ס השר אריה דרעי, הוא זה שאחראי על המתווה המדובר.

באחד הדיונים הפנימיים התבטא השר דרעי: "גם יואב גלנט נלחם בנושא החינוך ולא מצליח, קשה מאוד לנצח את משרד הבריאות. צריך לומר את האמת, רוב אלו שמדברים על הנושא דואגים להדלקות ההמוניות, שם בדיוק משרד הבריאות חושש מאוד בגלל הצפיפות.

"אני אומר, עם כל הכבוד, יש 'עמך בית ישראל', אלו שמגיעים להתפלל בקבר הרשב"י, לעשות חלאקה, בלי קשר להדלקות ההמוניות. להם צריך שההר יישאר פתוח ללא כל הגבלה, כמו שהיה בחול המועד בכותל המערבי, שלא תהיה שום הגבלה על ההגעה למירון.

"לגבי ההדלקות ההמוניות חייבים להגיע לפתרון, פתרון שיאפשר את המסורת של ההדלקות אבל מאידך יעמוד גם בהוראות משרד הבריאות. שיחלקו בניהם את שעון ההדלקות במתחמים, עם מכסת משתתפים".

דרעי זעם בדיון: "אני דורש שיתנו לי הסבר מה יקרה בשבוע הבא בהר הבית שלפי ההערכות יהיו למעלה ממאה אלף איש לפחות, מדובר שם על אנשים מבוגרים, חלקם לא מחוסנים, צפופים ומשתחווים אחד על יד השני, וכולם באותו זמן. להבדיל ממירון שאין באותו זמן יותר מ-30 אלף איש, מה ההבדל?", דרעי לא קיבל תשובות והוסיף: "כמו שלהבדיל בהר הבית נותנים לכל אחד לבוא ולהתפלל בגלל שזה שטח פתוח, כך שיהיה בהר מירון. כל מי שירצה לבוא - יוכל לבוא ולהתפלל".

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר