"אני מוחה על כך"

ליאון מבקש מכהנא: דחה את פיטורי יהושע ישי

ראש עיריית ירושלים, משה ליאון, שיגר מכתב לשר לשירותי דת, מתן כהנא, בו הוא מבקש להביע מחאה על פיטורי יו"ר המועצה הדתית יהושע ישי ומבקש לדחות את ההחלטה (ארץ)

ישי כהן | כיכר השבת |
יהושע ישי (צילום: יואב דודקביץ)

"נדהמתי, אני מוחה על כך", כך כותב ראש עיריית ירושלים, משה ליאון, במכתב זועם לשר לשירותי דת, מתן כהנא באשר להחלטתו להדיח את יו"ר המועצה הדתית בעיר, יהושע ישי.

בפתח מכתבו לשר הדתות, כותב ליאון: "נדהמתי לשמוע מאמצעי התקשורת על הודעתך על סיום תפקידו של יהושע ישי כיו"ר ממונה של המועצה הדתית בירושלים".

לדבריו: "מאחר ומדובר במתן שירותי דת לתושבי ירושלים ועיריית ירושלים נושאת ב-60% מתקציבה של המועצה הדתית, אני מוחה על כך שעושים פעולות מהותיות ללא היוועצות או הסכמה עם הח"מ המפקח יחד עם מועצת העירייה מכוח החוק על מתן שירותי הדת בעיר".

ליאון ממשיך בדבריו הקשים לשר הדתות: "במנהל שלטוני וציבורי תקין מן הראוי שהייתה היוועצות עם ראש העיר מוסמך בכל הנעשה במועצה הדתית". בסיום מכתבו מבקש ליאון מכהנא: "אבקשך כי תודיע על דחיית מועד הדחתו של מה ישי בשישה חודשים או עד להידברות והסכמה ביננו לאתר".

המכתב של ליאון לכהנא

כזכור, לאחר הודעת השר כהנא על הדחתו של ישי, יצאו רבני ועובדי המועצה הדתית במכתב פומבי התומך בישי. בין היתר כתבו הרבנים והעובדים: "אנו עובדי המועצה הדתית ירושלים, רבנים, מפקחים, משגיחים, מנהלי מחלקות ועובדי מנהלה, באנו בזאת להביע מחאתינו על מסע הסתה והכפשה כנגד יו"ר המועצה הדתית ר' יהושע ישי הי"ו, אשר מאז הכנסו לכהן כיו"ר עמד בעוז רוחו ובכפיפות והכונת הרבנים, להרים קרנה של הרבנות ירושלים עיה"ק בהעמדת הדת על תילה בכל תחומיה, הכשרות, הנישואין, המקוואות והעירובין.

"קומם והאדיר כל ענייניהם כדת של תורה וההלכה המסורה, העמיד והכשיר כיד ה' הטובה עליו – בניהול ובחוכמת הלב – כל הנדרש והנצרך בהפעלת כלי הקודש לתפארת עיה"ק וכלל תושביה, ללא מורא וללא חת מתוך נאמנות, דאגה ומסירות כנה לתפקיד הרם".

לדבריהם: "בעומדו על משמר הניהולי, הרים ופיתח יכולות תפקודיות שהיו בעבר בשפל עמוק עד כדי אי קבלת משכורות לכלל העובדים. בפועלו הניהולי רב הניסיון הצליח ברוב חכמה ודעת, בעמל רב ימים כלילות, להביא לאיזון תקציבי, לפתח תשתיות בכל תחומי האגפים, לייעל ולשכלל קבלת השירותים לציבור הרחב, להרחיב ולהגדיל את מקצועיות ומיומנות כלל העובדים, בעין פקוחה ובהכוונת ההנהלה והרבנים"..

הרבנים פנו לישי והוסיפו: "תחזקנה ידך מול כל העומדים בפניך, להמשיך בהרמת קרנה של תורה והלכה ותחול עליך הברכה: "ויאמר ה' אל יהושע... רק חזק ואמץ מאד... הלא ציוויתיך חזק ואמץ אל תערוץ ואל תחת כי עמך ה' אלוקיך בכל אשר תלך"".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר