"עד יעבור זעם"

רבה של אומן הרב יעקב ג'אן: למרות שאין סכנה, אל תטוסו

רבה של אומן, הרב יעקב ג'אן, המתגורר בימים אלו בישראל, התייחס להימלטות מהעיירה והסכנה להגיע לאוקראינה: "כל זמן שיש סכנה למה להכניס ראש בריא למיטה חולה?" (חרדים)

ישי כהן | כיכר השבת |

רבה של אומן, הרב יעקב ג'אן, המתגורר בימים אלו בישראל, התייחס להימלטות מהעיירה אומן והסכנה להגיע לאוקראינה: "כל זמן שיש סכנה למה להכניס ראש בריא למיטה חולה?". הריאיון המלא, הערב בתוכנית 'סוגרים שבוע עם ישי כהן'.

לדבריו: "האמת לאמיתה שאין סכנה לאומן. אומן עצמה היא לא מקום סכנה. וגם הדרכים אליה לא כולם בחזקת סכנה, אבל זה לא איזה היתר גורף להיכנס לאוקראינה, כי כל זמן שיש סכנה למה להכניס ראש בריא למיטה חולה? ודאי שלא ניכנס לשם.

"יש - אני יודע - שכל הזמן אנשים כוספים ומשתוקקים ונכנסים לאומן, אבל זה לא דבר שאני יכול לתת לו גיבוי הלכתי. אבל כמובן ללא ספק זה היה מכה של פתע פתאום ששברה את הקהילה".

הרב מתכוון לחזור לאומן?

"כן, אני מאמין שיגיעו ימים טובים. עד יעבור זעם. כמה זמן זה יקח אני לא יודע. אני לא נביא ולא חולם חלום. איך אני, אפילו כאדם הלכתי, יכול לקחת על הכתפיים שלי ולהגיד לאדם תיכנס עכשיו לאוקראינה? איך אני יכול?".

למרות שהרב אומר שאין סכנה באומן ואפילו יש דרכים לא מסוכנות

"אפילו אם אני לא חושש מהפגזים של הרוסים נגד האוקראינים, אני חושש מהמון העם, מהציבור. כבר ראינו שהייתה טעות וחשדו את אותו פלוני אלמוני שהוא צצני וירו בו למוות וזה היה אחד משלנו. מי מבטיח שח"ו לא יקרה אסון? אפילו אחד מני אלף חשש כזה. אדם צריך לחשוש.

"יש עניין שנתהפך הכל לטובה. אני בטוח שכל העניין הזה יתהפך מאוד לטובה. אני מאמין שעוד יגיעו ימים טובים, ואל תשכחו שהעיקר שלנו זה לבוא כולם לציון ברינה, זה העניין שלנו. אז עם כל האהבה והכיסופים שלנו לרבינו – אנחנו עדיין כוספים ומשתוקקים לבוא עם רבינו ביחד לארץ ישראל".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר