תיעוד מיוחד

"הנחמה"; ח"י רבנים הוכתרו בירושלים | צפו

במעמד רב רושם העניק ראש בית הוראה הכללי הגאון רבי בן ציון הכהן קוק סמיכה ל-18 רבנים חדשים, ואמר כי זו "הנחמה לאחר הסתלקות מרן שר התורה זכר צדיק לברכה"; צפו (חרדי)

(צילומים: עזרא לנדאו)

במעמד רב רושם ח"י אברכים מצוינים מבית המדרש "כולל להוראה ירושלים", הוכתרו לחתני "כתר הוראה" וקיבלו תעודות סמיכה מגדולי ההוראה.

האברכים למדו בבית המדרש העומד בנשיאות ובהכוונת הגאון רבי בן ציון הכהן קוק, ראש בית הוראה הכללי ורב קהילת 'אבי עזרי' – מרכז פתח תקווה, ובראשות הגאון רבי יעקב סקוצילס בעל "אהל יעקב", במשך כשנתיים בעיון רב את הסוגיות החמורות ביורה דעה הלכות מליחה, בשר בחלב ותערובות, ואף עשו 'שימוש' אצל נשיא הכולל.

בשבועות האחרונים נבחנו על תלמודם בהצטיינות וקיבלו תעודות סמיכה מנשיא הכולל הגאון רבי בן ציון הכהן קוק, אב"ד שערי הוראה הגאון רבי שמואל אליעזר שטרן, הגאון רבי מתתיהו דייטש רבה של רמת שלמה, הגאון רבי יעקב מאיר שטרן ומראש הכולל הגאון רבי יעקב סקוצילס.

את הערב פתח ראש הכולל הגר"י סקוצילס, שהסביר בדבריו הנרגשים את ייחודיות הכולל בלימוד מעמיק ובחזרה ללא הפסק: "כשם שלא יעלה על הדעת שקבלן יבנה בניין 'בערך', עם 'קירות עקומים' ופרטים חסרים – כך אברך שלומד לרבנות לא יכול להרשות לעצמו לפסוק עקום, ומכאן נובע החיוב לדעת כל סעיף קטן בשולחן ערוך ישר והפוך".

את המשא המרכזי נשא נשיא בית המדרש הפוסק הגאון רבי בן ציון הכהן קוק, שהעיד אישית על בקיאותם המופלאה ויראתם הקודמת לחכמתם של הרבנים הצעירים.

הגרב"צ קוק העניק בהדרכתו לרבנים הצעירים את שני יסודות ההוראה והרבנות – שקיעות בתורה ו"לא תגורו מפני איש". בדבריו הזכיר את מרן שר התורה הגר"ח קניבסקי זצוק"ל, שכל הווייתו אמרה "לא תגורו מפני איש", וכי הנחמה היחידה בהסתלקותו היא ההמשך בדרכו – בידיעת כל התורה כולה לאסוקי שמעתתא אליבא דהלכתא, ובוודאי מחזה זה של הרבנים הצעירים מקבלים כתר הוראה, הוא הנחת רוח הגדול ביותר בשמי מרומים.

הראשון לציון הגאון רבי יצחק יוסף קרא לאברכים מקבלי התעודות להתמודד על משרות בעולם הרבנות והדיינות. "מדובר בהצלה של ממש, להכניס כמה שיותר אברכים תלמידי חכמים ומורי הוראה בעלי השקפה נכונה – להשפיע על מערכות הדת והכשרות ועל העם שבשדות".

הגאון רבי מתתיהו דייטש רב שכונת רמת שלמה בירושלים ריתק את הקהל בעובדות מעשיות כפי שראה אצל רבותיו מרן הגר"ש הלוי וואזנר זצוק"ל וחמיו הגר"מ הלברשטאם זצוק"ל.

את המעמד פיארו בהשתתפותם הרבנים הגאונים: כ"ק גאב"ד מאקאווא, רבי משה ברנדסדורפר אב"ד היכל הוראה, רבי מאיר סירוטה – דומ"צ העדה החרדית, רבי צבי ריבלין – דומ"צ העדה החרדית, רבי יוסף יצחק לרנר, לצד חתני השמחה ובני משפחותיהם שהתרגשו עד מאד לראות את חתני השמחה ביום שמחת ליבם, יום בו יחלו להשפיע מאורם על הכלל.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר