לא נתפס

זוג חרדי מבלגיה נתפס בנתב"ג עם אלפי פקטים של סיגריות | צפו בתיעוד

בני זוג חרדים מבלגיה, הורים ל-12 ילדים, חשודים בהברחת אלפי פקטים של סיגריות ויחידות טבק לחימום בשווי של כ-400,000 ש"ח | גובה מס מוערך בכ-250,000 ש"ח | תיעוד (חדושת)

קובי רוזן | כיכר השבת |
חבילות הפקטים שנתפסו (צילום: רשות המסים)

בני זוג חרדים מבלגיה, עברו בשבוע שעבר במסלול הירוק בנתב"ג, והתבקשו על-ידי בודק המכס להעביר את מזוודותיהם במכשיר השיקוף, אז התברר כי ברשותם 868 פקטים של סיגריות תוצרת חוץ ו-1,430 יחידות טבק לחימום, בשווי של כ-400,000 ש"ח, שסך המסים עליהם הוא כ-250,000 ש"ח.

מבקשת המעצר והשחרור בערובה שהוגשה ע"י יחידת הסמים של מכס נתב"ג עולה כי המזוודות של החשודים היו ללא תגי זיהוי, שאמורים להיות מוצמדים למזוודות, וזאת לפי החשד במטרה להטעות את עובדי המכס. עוד מצוין בבקשה כי תופעת הברחת הסיגריות נמצאת במגמת עלייה בשנים האחרונות.

בית משפט השלום בראשון לציון קיבל ביום חמישי את הסכמות הצדדים לגבי תנאי השחרור בערובה, בכלל זה התחייבות עצמית בסך 50,000 שקלים עבור כל אחד מהם, ערבות צד ג' בסך 50,000 שקלים והפקדת 20,000 שקלים עבור כל אחד מהחשודים.

לגבי איסור יציאה מהארץ ולאחר שב"כ החשודים טען שמדובר בתושבי חוץ, המגיעים ארצה פעם או פעמיים בחודש לביקור קרובי משפחה והם מטופלים ב-12 ילדים והחשודה בהריון, קבע כב' השופט גיל גבאי על עיכוב יציאה מהארץ עד ליום ראשון 9.7.2023.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר