הגרש"מ עמאר התפעל

השחיטה המקומית שמשלבת הידורים לכל העדות

"השילוב של כשרות מהודרת לבני אשכנז מבלי לוותר על חומרות מרן הב"י לבני ספרד- שלב נוסף באחדות קהילות ישראל" - הגרש"מ עמאר בביקורו בשחיטת וול דאן (חרדים)

הרב שלמה משה עמאר בביקורו במשחטה, לצידו מר שמעון אסרף, מבעלי וול דאן (צילום: באדיבות המצלם)

חותמת ה'מהדרין' של בד"ץ מהדרין ירושלים מעניקה גושפנקא נוספת למשחטה המקומית של 'וול דאן' המתהדרת בכשרות בד"ץ העדה החרדית, בהתאמה לנוהגים כשיטת הרמ"א ולמחמירים כדעת מרן הבית-יוסף

"שמחתי לבקר מקרוב בשחיטה המקומית של העדה החרדית זה כמה פעמים, ביקרתי גם בדקתי את השחיטה בבהמות והעופות כולל ההודו". במילים אלו פותח רבה של ירושלים, הגאון רבי שלמה משה עמאר, את מכתבו הייחודי, המהווה גושפנקא נוספת לכשרות המהודרת של השחיטה המקומית במותג הבשר 'וול דאן'.

"גם המקפידים על 'חלק' כהוראת הבית יוסף, יוכלו לסמוך על זה"

בסיור מקיף במשחטות 'וול דאן', נחשף הגרש"מ לייחודיות המאפיינת את השחיטה המקומית המשלבת בין כשרות מהודרת לבני אשכנז הנוהגים כדעת הרמ"א יחד עם חלק ב"י לחומרא לבני עדות המזרח הנוהגים כדעת מרן הבית-יוסף.

בביקורו, התרשם הגרש"מ משוחטי בד"ץ העדה החרדית הבקיאים בכל הסעיפים של החומרות אותם יש להנהיג בשחיטה ובבדיקות כדי שיתאימו לכלל הקהלים בעם ישראל, כפי שמתבטא ממכתבו: "נהניתי לראות שעבודתם עבודה תמה ומהודרת ביותר, הן בבדיקות הסכינים והעמדתם להיותם חד וחלק כראוי וכהוגן, הן בעצם השחיטה שתהיה על פי כללי ההלכה ובהידורין, הן בבדיקת הכרס ובשאר האיברים הפנימיים כראוי, וכן בבדיקת הריאות פנים וחוץ, וגם השלמת המלאכה בניקור והכשרה על ידי שריה ומליחה והשטיפות שלאחריה".

מכתבו של הרב שלמה משה עמאר

רבה של ירושלים – המשמש גם כראש מערך הכשרות של בד"ץ מהדרין ירושלים – לא הסתיר את התפעלותו הרבה משילוב ההידורים והחומרות בשחיטה המקומית של מותג הבשר 'וול דאן', והרבה לשבח את פועלם של האחים, שמעון ודוד אסרף, בעלי המותג - "הבונים שלב נוסף באחדות עם ישראל לשבטיו, אשכנזים וספרדים".

הגרש"מ אף הותיר את חותמו גם במשחטות עצמן - משגיח מטעמו שיוודא כי הבדיקות ייעשו על פי הדרכתו והוראותיו, וכפי שעולה ממכתבו: "ויש לי ציר נאמן שעומד יחד עמם בכל השחיטה ומדווח לי על כל".

"השבוע קיבלנו בסייעתא דשמיא חותמת מהדרין נוספת בנדבך ההידורים של משחטת הבשר והעופות המקומית", אומר שמעון אסרף, תוך שהוא מציין את העובדה כי 'וול דאן' היא המשחטה הראשונה והיחידה המקבלת את כשרות 'העדה החרדית' בארץ.

"מזה זמן רב שהמשחטות, כמו גם רשת הקצביות הפרושה ברחבי הארץ, מתהדרות בכשרות המהודרת של בד"ץ העדה החרדית מבלי לוותר על חומרות מרן הבית-יוסף, על מנת שיוכלו כל קהילות ישראל ליהנות מהבשר האיכותי של 'וול דאן'. נמשיך לעשות כל שיידרש כדי להנגיש בשר ועופות טריים ואיכותיים לכל בית בישראל בכשרות המהודרת ביותר שיש ובמחירים שווים לכל נפש".

רבה של ירושלים חותם את מכתבו בברכת "יאכלו ענווים וישבעו בלב שקט ובנפש חפצה", ומדגיש כי "גם המקפידים על 'חלק' כהוראת הבית יוסף, יוכלו לסמוך על זה".

הרב שלמה משה עמאר בביקורו במשחטה, לצידו מר שמעון אסרף, מבעלי וול דאן
תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר