כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
הקדישו את הכומתה לזכר הנופלים

למעלה ממאה לוחמים חדשים של הגדוד החרדי 'נצח יהודה' קיבלו הבוקר את הכומתה

חיילי מחזור גיוס נוב' 22 בבא"ח כפיר יצאו הלילה (ד) למסע ארוך של 50 ק"מ מאליקים ועד עפולה. כשהמסע החל במרכז כדורי בגליל התחתון, ועד לאנדרטת כפיר, ביניהם היו גם חיילי פלוגת 'נצח יהודה' שקיבלו הבוקר (ה) את הכומתה המנומרת בטקס מרגש באנדרטת חטיבת כפיר שבעיר עפולה (חרדים)

בשיתוף נצח יהודה | כיכר השבת |
חיילי נצח יהודה בטקס • צפו (צילום: עמותת נצח יהודה)

חיילי נצח יהודה התחילו את המסע בתפילת "לשם יחוד" מיוחדת בה הצהירו לפני הקב"ה "הריני מכשיר את גופי להיות בן אמיץ ובעל כוח לאומה", עם בקשה אישית לבורא עולם "שכל טיפת זיעה ויגיעה ומאמץ שאעשה ברוחי וגווייתי יעלה לרצון ובנחת רוח לפניך".

לאחר התפילה כתבו החיילים על דגלי ישראל את שמות חבריהם מגדוד נצח יהודה שנפלו וכן את שמות הנרצחים האחרונים בפיגועים. את הדגלים עם השמות של הנופלים החיילים נשאו על גופם וצעדו איתם לאורך המסע כולו כשהם נוצרים בליבם את חבריהם ובני עמם הנופלים.

רבני עמותת 'נצח יהודה' ליוו את החיילים לכל אורך המסע, ודאגו להם לכיבוד ושתיה בזמן עצירות ההתרעננות. הרב אבי קמיצי מרבני עמותת 'נצח יהודה' סיפר בהתרגשות שהגיע אליו חייל בוכה בסוף המסע, "שאלתי אותו האם כל כך כואבות לו הרגליים שבגלל זה הוא בוכה", סיפר הרב אבי, "לא", ענה לי החייל, "אני בוכה מהתרגשות".

הרב שאול עבדיאל, רכז ליווי של גדוד נצח יהודה מספר, "היה מרגש לראות את החיילים זוכרים את חבריהם שנפלו, ונושאים על גופם דגלים עם שמותיהם, כוחו של עם ישראל הוא בזיכרון, אנו נכנסים לימי בין המצרים בו עם ישראל צם ומתאבל על חורבן בית המקדש שאירע לפני אלפי שנים, עד היום במשך כל התלאות ההיסטוריות שעבר עם ישראל, לא מש הזיכרון מאיתנו, זהו כוחנו".

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר