כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
22 יום לבחירות

סאטמר: מתקפה חריפה על חברי-הכנסת החרדים

כ"ק האדמו"ר מסאטמר מותח ביקורת חריפה על חברי-הכנסת החרדים ששותפים לתהליך הבחירות, ואומר כי הם פועלים "רק לשם כבוד, לשם שררה, לשם ממון ומשנים את כל מה שצריך לצורך הפוליטיקה ולצורך כיסאות". על החרדים שמצביעים: "איסור חמור" (חרדים)

ישראל כהן | כיכר השבת |
כ"ק האדמו"ר מסאטמר (צילום: מאיר אלפסי, כיכר השבת)

כ"ק האדמו"ר מסאטמר מותח ביקורת חריפה על חברי-הכנסת החרדים ששותפים לבחירות. במהלך כינוס תורני שנערך לרגל סיום מסכת נדרים והתחלת מסכת תענית הנלמדת במסגרת חבורת "יסודי התורה", נשא האדמו"ר נאום חריף שבו תקף חרדים המצביעים בבחירות.

"דודי הקדוש זי"ע", פתח האדמו"ר, "בירר את הנושא בספרו הקדוש ויואל משה, וקבע שלהשתתף בבחירות הוא איסור חמור מאוד וזה נוגע ביסודות האמונה.

"לדאבוננו, יש יהודים רבים שהולכים לבחירות וזה מציאות. אצלם זה רק פוליטיקה. כמובן ששם שמים שגור בפיהם..."

בהמשך, מתח האדמו"ר ביקורת מרומזת על חברי הכנסת החרדים, ואמר כי הם פועלים "רק לשם כבוד, לשם שררה, לשם ממון ומשנים את כל מה שצריך לצורך הפוליטיקה ולצורך כיסאות.

"למשל גיוס בני הישיבות כולם שותקים. לא שומעים כלום, ולמה? הפוליטיקאים הבינו שלצורך הפוליטיקה עדיף להיות בשקט, והבחורים שמגיעים לגיל הגיוס הולכים ללשכת הגיוס ועוברים את כל הבדיקות כל המבחנים - אם הוא בריא... אין שם מבחן על מסכתא בש"ס. עוברים שם בדיקות הגוף, אם הם כשירים לצבא רח"ל".

"יש כאלו שאומרים לא ללכת וצועקים שאסור ללכת, אבל גם הם שצועקים זה רק אלו שאין להם כסא. מי שיש לו כסא בכנסת שותק, ומי שאין לו צועק".

האדמו"ר התייחס ברמז להוראתו של כ"ק האדמו"ר מויז'ניץ, על הליכה ללשכת גיוס. "בשבוע שעבר אחד מהרבנים שלא כל-כך בקי שבנבכי הפוליטיקה, הכריז שאסור ללכת ללשכת הגיוס. לא עברו 24 שעות ופוליטיקאים הגיעו מיד לביתו לקחו אותו למישהו אחר ואמרו לו שיבין שאסור לדבר עכשיו מהדברים האלו...

"אחרי שההוא דיבר, מצאו הפוליטיקאים הסדר טוב. איפה הייתם עד עכשיו? אם הצלחתם לעשות הסדר למה חיכתם עד עכשיו לא עשיתם ההסדר?".

האזינו לדבריו של האדמו"ר.

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר