ישראל במלחמהישראל במלחמה

תקרית בחתונה: הרבי מויז'ניץ לא יצא לחופה עד שהצלם סולק

הרבי מויז'ניץ מימש את האיום לפיו לא ישתתף בחופה בה יהיה נוכח צלם, וסירב לצאת למעמד כל עוד הצלם במקום. האירוע התרחש דווקא בחתונת בן של אחד מעסקני החסידות (חסידים)

שאול כהנא | כיכר השבת |
האדמו"ר מויז'ניץ (צילום ארכיון: מאיר אלפסי)

לפני כחודש, הורה האדמו"ר מויזניץ על תקנה חדשה, לפיה הוא דורש מכל החסידים שעורכים את חופת ילדיהם הנישאים במזל טוב בחצר ביתו ומבקשים את השתתפותו שלא להזמין צלם או תיעוד וידאו. "באם יהיה מצלמה במעמד לא אשתתף בחופה". הבהיר האדמור לחסידיו בנחרצות.

הערב, התברר כי הרבי מקפיד על העניין בנוקשות. כך גם כשהמדובר הוא בעסקן ידוע ומוערך הנחשב למקורב לאדמו"ר.

בשעות הערב (שני) נערכה החופה לבנו של הרב ברוך הימל יו''ר ארגון החסד רפואה וחיים ומעסקני החסידות. הימל, שבעבר היה נמנה על גבאיו של האדמו"ר מסערט ויזניץ ולאחר שהעתיק את מגוריו לב״ב התקרב לחסידות ויזניץ, הזמין לחופה צלם סטילס ווידאו בתקווה שהדבר "יעבור" בשתיקה, זאת לאור מעמדו. כך, הוא סבר, הוא יזכה גם להשתתפות הרבי וגם לתיעוד מרגעי השמחה.

אלא, שלתדהמתו הודיע האדמו"ר שהבחין בצלמים כי הוא מסרב להגיע לחופה כל זמן שהם נמצאים במקום. הימל הנבוך, ניסה בתחילה להתעקש, אולם הגבאים הודיעו כי האדמו"ר נחרץ בדעתו.

רק לאחר שהורה העסקן לצלמים לשוב כלעומת שבאו יצא הרבי להשתתף בשמחה. "החסידים למדו מהמקרה לקח לאירועים הבאים; לשמור על רצונו של האדמו"ר" אמר אחד החסידים ל'כיכר השבת'.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר