בעיירת ליובאוויטש

מאות השתטחו בציון הצ"צ והמהר"ש • גלריה

לרגל יום הולדתו ה-185 של האדמו"ר המהר"ש, הגיעו כ-200 איש לעיירה ליובאוויטש שברוסיה, שם השתטחו על ציונו של בעל יום ההולדת • צפו בגלריה מרהיבה (חסידים, בעולם)

(צילום: לוי נאזרוב)

כ-200 איש מארץ הקודש, מרחבי רוסיה, אירופה וארה"ב - בהם אנ"ש חסידי חב"ד ושלוחי הרבי עם מקורבים, הגיעו השבוע ביום שלישי - ב' באייר, יום הולדתו ה-185 של כ"ק אדמו"ר המהר"ש, להשתטח ולהתפלל על ציונם של כ"ק אדמו"ר הצ"צ ובנו כ"ק אדמו"ר המהר"ש, בעיירה ליובאוויטש שברוסיה.

לאחר כתיבת הפ"נ בבית של הרבי, אותו רכש לפני שנים, בסמוך לציון הקדוש, נערכה תפילה מרגשת לזכות כל כלל ישראל בכל מקומות מושבותיהם. ועם סיום אמירת "מענה לשון", ניגנו יחד את הניגון המפורסם "לכתחילה אריבער".

משם שבו ל"חצר", והתכנסו יחד להתוועדות חסידית בתוך אוהל מיוחד שהוקם לכבוד היום הבהיר וכן לרגל 100 שנה לעזיבתה של ישיבת תומכי תמימים המפורסמת (תרע"ח-תשע"ח), סביב שולחנות עמוסים בכל טוב - דגים, בשר ו'לחיים' כיד המלך, בסיוע של הנגיד החסידי ר' דוד פישר ומשפחתו שיחיו, וחברי ועד הנאמנים של 'ארגון ליובאוויטש', כאשר את ההתוועדות והמערך הלוגיסטי למען האורחים הרבים, ניהל ביד רמה האחראי על המקומות הקדושים בליובאוויטש, השליח ר' גבריאל גורדון.

עם הקהל שעשה את כל הדרך ממוסקבה, התוועדו במשך שעות ארוכות: אורח הכבוד שהגיע מארה"ק, המשפיע הרב עוזר אלפרוביץ מכפר חב"ד; "הצדיק מלנינגרד" ומנהל אגודת חסידי חב"ד ברוסיה, השליח הרב יצחק קוגן ממוסקבה; שליח ורב העיר סמולנסק והמחוז, הרב לוי יצחק מונדשיין; הרב לוי יצחק רסקין מכפר חב"ד; והרב איתיאל גלעדי, מישיבת "עוד יוסף חי" בראשותו של הרב יצחק גינזבורג - אשר ריתקו את קהל המשתתפים בסיפורים מיוחדים על החיים החסידיים שהיו בעיירת ליובאוויטש, ניגנו ניגוני חב"ד, והתוועדו בסיפורי ופתגמי אדמו"ר המהר"ש בעל יום ההולדת.

במהלך ההתוועדות, נערך טקס 'פדיון הבן' לשני יהודים מסמולנסק על ידי הרב יצחק הכהן קוגן, וכך הפכה ההתוועדות לסעודת מצווה.

בקבר האחים וגיא ההריגה בו נרצחו רבים מתושביה היהודים של ליובאוויטש הי"ד, נערכה תפילה מיוחדת של א-ל מלא רחמים וקדיש יתום ע"י הרב קוגן, וכן נערך סיור הדרכה מרגש במתחם כולו.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר