יעד שאפתני

שלוחי חב"ד בישראל: "עוד 100,000 ילדים ישמעו שופר"

למעלה מאלף שלוחי חב"ד בישראל השלימו את ההיערכות ל"מבצע שופר" השנתי, במסגרתו יתקיימו מעמדי תקיעות שופר באלפי יעדים. היעד החדש של צעירי חב"ד: לחשוף השנה עוד 100,000 ילדים והוריהם לתקיעות השופר (חסידים)

(צילום: הרב מרדכי גרוזמן, שליח חב"ד בשכונת ביתר בחדרה, תוקע בשופר לאנשי כוחות הביטחון)

בחסידות חב"ד נערכים ל"מבצע שופר" הגדול שיתפרש על שני ימי ראש השנה. למעלה מאלף שלוחי חב"ד, הפועלים בכל רחבי הארץ, ממטולה ועד אילת, יזכו במהלך ימי החג המוני יהודים בשמיעת תקיעת השופר.

השלוחים שמים דגש מיוחד, מידי שנה, במקומות רגישים, בהם נדרשת במיוחד פעילות קדושה זו, כמו בבתי הרפואה - שם ממתינים מאושפזים רבים לשמוע את התקיעות, בבתי אבות, בבסיסי ביטחון, ועוד.

הרבי מליובאוויטש עורר בשעתו את קהל החסידים לזכות יהודים בתקיעת שופר "בכל מקום ומקום", עם דגש מיוחד גם על העומדים בהגנה על משמרתם במוצבים נידחים, שאין להם שום אפשרות אחרת לשמוע תקיעת שופר, מלבד הגעה מיוחדת אליהם.

לצד למעלה מאלף השלוחים, יצטרפו גם אלפי החסידים מהקהילות השונות ברחבי הארץ, ויסייעו למבצע. לאחר סעודת החג, ייצאו החסידים, לתקוע בשופר בנקודות שנקבעו עבורם מראש, במטרה למקסם את המבצע ולהגיע לכמה שיותר יהודים.

בנוסף, במסגרת יוזמה ייחודית של צעירי אגודת חב"ד, למעלה מ-1,000 יהודים יראים ושלמים, מכל העדות והחוגים בישראל, הוכשרו לתקוע בשופר ויצטרפו למבצע הגדול.

בתי חב"ד בארץ קיימו בחודש האחרון מאות קורסים למקורביהם להכשרה לתקיעת שופר, שכללו לימוד הלכתי לצד התנסות מעשית. הקורסים כללו בחינות שבסיומם הוסמכו למעלה מ-1,000 'שגרירים' לתקוע בשופר כהלכה. אלו יצטרפו ל'סיירת שופר' וייצאו בראש השנה לזכות מאות אלפים במצוות שופר.

המיזם החינוכי: 'שופרלנד'

בצעירי חב"ד הציבו השנה יעד, יחד עם למעלה מאלף השלוחים: עוד 100,000 ילדים ישמעו השנה שופר בשני ימי החג. לשם כך, הושק מיזם חינוכי, 'שופרלנד' שמו, שיזמין את ילדי ישראל יחד עם הוריהם מכלל המגזרים בציבור הרחב, לתקיעת השופר, ויקיים עמם תכנית ערכית על המהות הפנימית של החג.

התוכנית החדשה תתקיים במסגרת אירועים מיוחדים לילדים בראש השנה אחר הצהריים, ובמקביל בבתי חב"ד. במסגרת התכנית, הושקה על ידי צעירי חב"ד ערכת תוכן חינוכית מרהיבה עם אביזרים ערכיים המותאמים לחג.
הצצה במדריך, חושפת את ההשקעה הרבה מאחורי המיזם. הפעילות עם ילדי ישראל תאפשר להם ללמוד על השופר, על התקיעות, ועל המשמעות הפנימית המיוחדת של ראש השנה.

רבבות יתפללו ב'בתי הכנסת הפתוחים'

במקביל ל"מבצע שופר", רבבות יהודים צפויים להתפלל במהלך ימי ראש השנה ב"בתי הכנסת הפתוחים" של שלוחי הרבי, שם יקבלו המתפללים מכל המגזרים, החוגים והעדות, הדרכה מעשית לתפילות החג, לצד הסבר בין התפילות. בערב החג, יחלקו השלוחים ערכות חג מושקעות לרבבות מקורביהם, ובהם חומרי הסברה מרהיבים, לצד צנצנת דבש מהודרת, שיכינו אותם כראוי ליום הגדול והקדוש.

"מול ניסיונות של גורמים שונים לפגוע בחינוכם של ילדי ישראל", אומר יו"ר צעירי חב"ד הרב יוסף יצחק אהרונוב, "זו התשובה הערכית והחינוכית הטובה ביותר. היכן שמנסים להדיר את היהדות – שם אנו נציב אותה בגאון ובגאווה, ברחובה של עיר ובכל מקום ומקום, בדיוק כפי שהורה לנו הרבי".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר