ישראל במלחמהישראל במלחמה
השנה יותר מתמיד:

מכבי שירותי בריאות תפעל בנושא בטיחות ומניעת עישון בימי הפורים

מכבי שירותי בריאות מובילה גם השנה בקידום בריאות הציבור לקראת ובמהלך חג הפורים, ותתריע בכל הריכוזים החרדיים בארץ מפני הסכנות הקיימות בחג הפורים ובפרט בסכנה הגדולה הכרוכה בעישון בפורים כמו במהלך השנה כולה כי השנה, יותר מתמיד, אנחנו מקפידים על הבריאות שלנו ונשמרים ככל האפשר (חדשות בריאות, מקודם)

כבר זעקו גדולי ישראל בעבר ובהווה על האיסור החמור בעישון סיגריות (צילום: יח"צ)

במכבי מדגישים כי בשביל שמחת פורים אמיתית לא צריך סיגריה. מעשנים כבדים שעישנו בחייהם מאות אלפי סיגריות מספרים שהתחילו מסיגריה אחת ותמיד מתוך קלות ראש וללא תכנון. הימנעו מכך והחליטו כי בפורים הזה לא מעשנים!

וכבר זעקו גדולי ישראל בעבר ובהווה על האיסור החמור בעישון סיגריות שגורם ל''ע לאסונות רבים ואף למוות ירחם ה'. כבר קבע מרן פוסק הדור בעל שבט הלוי הגר''ש ואזנר זצוק"ל במכתבו "אשר נשאלתי לחוות דעתי העני' דעת תורה בעניין מנהג העישון סיגרים וסיגריות וכ''ו אשר כידוע הם המזיקים הגדולים לבריאות הגוף" ועוד. על מכתב זה הוסיפו את חתימתם גדולי התורה ובינהם מרנן הגראי"ל שטיינמן זצוק"ל, הגר"נ קרליץ זצוק"ל וגדולי ישראל נוספים אשר ציינו במכתבם בעבר את חומרת העישון והסכנה הרבה למעשנים ולסובבים אותם.

מכבי ממליצה לרכוש תחפושות ומסכות המאושרות על ידי מכון התקנים ומסומנות כחוק בתווית צמודה המאשרת את תקינות התחפושות, השימוש במסכות אינו מומלץ לילדים מתחת גיל 8, חובה להקפיד על שדה ראייה ופתחי אוורור ראויים בלבישת מסכות ואבזרים שונים על הפנים, חל איסור להשתמש בחומרים דליקים כגון: צמר גפן, נוצות, שרוכים וחוטים ארוכים העלולים להיכרך סביב הצוואר, זהירות מקפצונים, פיקות, זיקוקי דינור, חזיזים, אבקות שריפה, אקדחים ועוד.

מנהלת קידום בריאות ארצי במכבי שירותי בריאות, הגב' סטלה רשקוביץ' מדגישה: "במיוחד בימים אלה חשוב להימנע מעישון אשר מעלה את הסיכון לתחלואה קשה במחלת הקורונה. אני קוראת לכל המעשנים להצטרף לאחד ממסלולי הגמילה שלנו, אשר כוללים מוקד טלפוני, סדנאות וגמילה במרפאת רופא המשפחה".

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר