בעקבות האסון: משרד הבריאות יערוך בדיקה ב"טרם" ובמרפאות הפתוחות

שרת הבריאות הודיעה כי תתקיים בדיקה לאופן הטיפול במרפאות הפתוחות בהן "טרם", וזאת בעקבות שאילתה שהגיש ח"כ אורי מקלב: "במרפאת טרם ניסו לגלגל את האחריות עליהם" אמר מקלב (חדשות, בארץ)

שושי מילר | כיכר השבת |
יעל ואביגיל גרוס ז"ל שנהרגו באסון (צילום: באדיבות המשפחה)

שרת הבריאות יעל גרמן הודיעה היום (רביעי) כי משרד הבריאות ייפתח בבדיקה באשר לאופן הטיפול במרפאות 'טרם', זאת לאור שאילתה שהגיש ח"כ אורי מקלב בעקבות אסון ההרעלה שגבה את חייהן של בנות משפחת גרוס יעל ואביגיל.

"משרד הבריאות מחוייב לחקור את תפקוד מרפאת טרם באסון ההדברה בירושלים ולא להסתפק בחקירת המשטרה הכללית בנוגע לאסון". אמר ח"כ מקלב במסגרת השאילתה שהגיש. "מימד הזמן היה חשוב מאוד במקרה הזה, וזה מה שהפריד בין פטירת האחיות לשיפור במצב אחיהן".

שרת הבריאות שהגיבה לשאילתה של מקלב אמרה כי "לאחר האסון הנורא ביקש משרד הבריאות וקיבל את הפרטים ואת הרשומות מארגון 'טרם'. כידוע נפתחה חקירת משטרה ואנחנו במשרד מנועים מלעשות דבר עד אשר נקבל את המסקנות. אבל עוד בטרם האסון ובעקבות מספר תלונות על מרפאות בכלל, קיבלנו החלטה שעלינו להרחיב את הפיקוח שהיום קיים על כל מרפאות המרפאות ואת זה אנחנו מתכוונים לעשות".

"זהו ניצול ציני של משפחת גרוס האצילית שלא האשימה אף גורם אחרי האסון" הוסיף ח"כ מקלב, "במרפאת טרם ניסו לגלגל עליה את האחריות למחדל של הרופאים שלא בדקו לעומק את נושא ההדברה כפי שהתבקש, למרות שדווח להם עליו. אנחנו יודעים שהמרפאה לא עשתה דבר לילדים, אף לא בדיקות פשוטות".

"חובה על משרד הבריאות לחקור את המקרה וכמובן להסיק ממנו מסקנות לגבי פעילות של המרפאות הפתוחות הללו, משום שיש להסדיר את הנושא של מרפאות שרואות בפעילות שלהן רק רווחיות כספית אבל מזלזול בשירותי הרפואה ללקוחות ופוגעות במקצועיות הרפואית", סיכם מקלב.

במענה לדברים, אמרה שרת הבריאות כי הצעתו של ח"כ מקלב מקובלת עליה וכי משרד הבריאות ייבחן כבר בקרוב את אופן הטיפול במרפאות הפתוחות.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר