סיפור לשבת תולדות: עוקץ על ספת הפסיכולוג

ראשו של סוחר התכשיטים חג במעגלים. רק עכשיו הבין. הנה, הוא קרבן אמיתי לתרגיל 'עוקץ'. עד מהרה נפל מתעלף על רצפת הקליניקה של פרופסור שמעוני. גזלה כזו! שוד נבזי כל כך! אבל איך אנו, אשר הסטרא אחרא גוזל מאיתנו כל הזמן את כל היהלומים – איך אנו איננו מתעלפים כשהוא גוזל מאיתנו את כל המחצבים והכוחות והכישרונות הגלומים ?? איך נותנים אנו לו לרוקן מתוכנו את כל כספת הנתונים והיכולות?

ח' יקר | כיכר השבת |
אילוסטרציה. למצולם אין קשר לנאמר בכתבה (צילום: פלאש 90)

היא נכנסה לחנות התכשיטים כשכולה אומרת שחץ והתנשאות. המוכר הציע מגון צמידים. היא מחפשת משהו הרבה יותר יוקרתי. את הכספת היקרה ביותר , יוכל לפתוח רק בעל החנות. אמר לה המוכר. היא החליטה להמתין.

מתנת נישואין

הלקוחה המתינה לבעל החנות. סיפרה לו שהיום היא חוגגת חמישה עשר שנות נישואים, ובעלה מעונין לקנות לה סט תכשיטים יקר במיוחד. 'אני כל כך אוהבת שילוב של יהלומים ואיזמרגדים'... היא שילבה צמיד, התאימה שרשרת, עגילים ואף טבעת. מחירם של כל התכשיטים היה אסטרונומי בשביל קנייה אחת 'על הבוקר'. 'תארוז לי!' ביקשה.

'קודם יש לשלם!' הבהיר בעל הבית.

ומה עם התשלום?

'לא!' התחייכה היא בנימוס. 'איך אקנה תכשיטים שבעלי אפילו לא ראה?? הוא מוכרח לראות את הדברים. לאשר את הקניה ואז אשלם במזומן'.

'אינני מוציא את הסחורה ללא תשלום!' התכעס בעל הבית.

'למה אתה כל כך מבוהל?' שאלה בתרעומת קלה. 'האם בקשתי ממך לתת תכשיטים תמורת אמון?. אולי אינך יודע, אך מדובר באיש עסקים שמאוד מאוד 'ביזי', מאוד עסוק.

אין לו זמן לבא לכאן....

יוצאים לדרך

הנה, מחכה לנו בחוץ מכוניתו של הנהג הצמוד, ניסע לביתנו, יחליט הבעל, ואז נשלם מיידית'.

הוא יצא למכונית ההדורה . הנהג הסיע אותם היישר לשכונת הוילות היוקרתית.

בוילה מפוארת, עצרה המכונית. הם יצאו עם הסחורה היקרה. היא פתחה את הדלת, והורתה לו להכנס לסלון ולהמתין. אחר פנתה לפרוזדור, פתחה דלת גדולה – ונכנסה.

חמש דקות. עשר דקות. רבע שעה. שעה. שעה וחצי. וכלום לא קורה.

שעה וחצי???

התרגז בעל החנות עד מאוד. עד מתי הם חושבים להחזיק אותי כאן? כמה זמן מתלבטים? הזמן שלי גם שווה כסף! חוצפה שכזו. אינני רוצה שום עסקים איתם.

נחרץ וכעוס, פנה אל הדלת שראה מקודם נפתחת. הוא מצא שם איש רכון על ספרים, משקפיו גולשות במורד אפו, והוא מביט בו במבט שאומר פתיעה. 'כן? מה רצונך?'

'מה רצוני?! שאל בזעם את התכשיטים! איני רוצה לעשות עמכם שום עסקה. אתם אנשים נוראים!! השב לי את התכשיטים ואלך לי מכאן'.

'תכשיטים? שאל האיש המהורהר בחוסר הבנה.

'כן! את התכשיטים שאשתך לקחה מחנותי. השיבו לי אותם ברגע זה!! '

'אהה! אמר האיש לאיטו, כאילו גלגלי מוחו מסובבים באדישות ... אהה! זה אתה!'

' אם מותר לשאול, המשיך האיש, מתי זה התחיל?'

'התחיל מה? העסק ? לפני עשרים שנה! אבל מה זה קשור! אין לי שום חשק לענות לך. השב לי את רכושי, ואלך חזרה לעבודה!!'

ספת הפסיכולוג

'אתה יודע שאני יכול לטפל בזה? אני מומחה עם שם עולמי! '

'מומחה ל-מה?' נדהם המוכר.

'נו, הבה נעשה הכרות. שמי פרופסור שמעוני, אני פסיכולוג בכיר. האשה שהיתה כאן סיפרה לי שהיא מביאה מקרה קשה במיוחד. מישהו שטוען שגנבו לו תכשיטים.. בוא שב על הספה, התרווח וספר לי מתי זה התחיל. אני יכול לעזור לך לצאת מזה..

לצאת מזה?? ראשו של סוחר התכשיטים חג במעגלים. רק עכשיו הבין. הנה , הוא קרבן אמיתי לתרגיל 'עוקץ'. עד מהרה נפל מתעלף על רצפת הקליניקה של פרופסור שמעוני...

תרגיל עוקץ או סיפור מהחיים?

למה התעלף סוחר התכשיטים? כל אחד יכול להבין.

גזלה כזו! שוד נבזי כל כך! אבל איך אנו , אשר הסטרא אחרא גוזל מאיתנו כל הזמן את כל היהלומים – איך אנו איננו מתעלפים כשהוא גוזל מאיתנו את כל המחצבים והכוחות והכשרונות הגלומים ?? איך נותנים אנו לו לרוקן מתוכנו את כל כספת הנתונים והיכולות? - - -

הברכות של יעקב אבינו ניתנו לנו באהבה: ויתן לך ד מטל השמים . ברכות מלאות ערכים. הבה נשמור על היהלומים הללו. על ערכי האמת של אהבת ישראל ואמת ואחדות ואמונה בד' . הלוואי ונדע לזהות את תרגיל העוקץ אשר מנשל אותנו מהמחצבים הכל כך יקרים שקיבלנו. ובמיוחד יפים הדברים בשעה שהאחדות והתפילה נדרשים מעם אחד בלב אחד.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר