"אסף אמדורסקי הולך לשיעורי תורה ושומר שבת, אבל רחוק מלחזור בתשובה"

דיווח לפיו הזמר אסף אמדורסקי מתקרב לדת, מסעיר את תעשיית המוזיקה החילונית. חברו של הזמר ל'כיכר השבת': "הוא כן הולך לשיעורי תורה ושומר שבת אך לא מניח תפילין" (ברנז'ה)

צביקה גרוניך | כיכר השבת |
אסף אמדורסקי, מתקרב לדת? (צילום: חגי דקל, יהונתן צור - ynet)

תופעת החזרה בתשובה ממשיכה במלוא עוזה בברנז'ה החילונית: אסף אמדורסקי (43) הוא זמר, מוזיקאי, פזמונאי, מלחין, מעבד ומפיק מוזיקלי ישראלי, שהקשר בינו ובין הדת רחוק כמזרח ומערב, כעת, לדברי מכריו, הוא החל להתקרב לדת.

המהפך הרוחני החל להתרחש בשנה האחרונה, כפי שמספר אדם סרור עורך "וואלה סלבס", בשיחה עם "כיכר השבת": "הוא התחיל לשמור שבת וללכת לשיעורי תורה, הוא הפסיק לעבוד בשבת".

שיעורי התורה עליהם מדבר סרור, נמסרים בחברותא על-ידי הזמר אביתר בנאי שלפני עשר שנים החל להתקרב אל המסורת ועבר שינוי רוחני משמעותי שהתבטא לראשונה בתמונה על האלבום השלישי, בה הוא מצולם כשהוא חובש כיפה גדולה.

"מהפך דרמטי"

אמדורסקי, נחשב לאחד שמרבה להופיע במועדונים שונים בתל אביב, ולמרות התהליך הרוחני אותו הוא עובר לכאורה, קשה לתת תשובה לשאלה האם הוא הפסיק להופיע במקומות כאלה: "אני לא יודע האם הוא הפסיק להופיע במועדונים". אומר סרור.

ההתקרבות של אמדורסקי לדת, כך לפי הדיווח, מתקבלת בתדהמה על ידי מכריו. סרור מ"וואלה!" אומר כי: "מדובר במהפך מאוד דרמתי והפתעה מאוד גדולה משום שהוא נחשב מהסמלים התל-אביבים היותר מובהקים. הוא אחד שאיש לא באמת ציפה שהוא יחזור בתשובה או יתחזק, זה משהו די הזוי". "הוא אדם שמבלה בלילות", אומר סרור ומוסיף: "הוא סוג של רווק הולל שאפילו היה אחראי על מועדון לפני כמה חודשים".

תהליך החזרה בתשובה, אם יתרחש, עלול לפגוע בקרירה עליה עבד שנים רבות? שאלנו את עורך וואלה! סלבס. "תלוי עד כמה הוא יתקדם בתהליך הזה, עד כמה הוא ייקח את זה קדימה כי אם הוא ימשיך להקליט את החומרים כמו שהם אז בסדר, אבל אם הוא ישנה את הגישה והשירים עצמם - מן הסתם שזה ישנה גם את הקהל, תראה למשל את אביתר בנאי". סרור סיכם: "אם זה בפן האישי וכלפי חוץ הוא ממשיך להתנהל כרגיל - אז הקריירה לא צפויה להיפגע".

"הוא רחוק מלחזור בתשובה"

"הוא לוקח את העניין מאוד ברצינות", סיפר מקורב לזמר בשיחה עם סרור, "הוא מאוד מתעניין בדת ומשקיע בזה המון אנרגיה וזמן". מאידך, חבר אחר הנחשב למקורב אליו מאוד, צינן את האווירה שנוצרה, "הוא לא חזר בתשובה. הוא רחוק מכך. הוא כן הולך לשיעורי תורה ושומר שבת אבל לא מניח תפילין", אומר חברו הקרוב בשיחה עם "כיכר השבת".

לדברי חברו של אמדורסקי, הזמר עובר שינוי אישי בתקופה האחרונה, "תראה, באחרונה הוא הפך לאדם טבעוני וזה אולי יכול ללמד על השינוי שהוא עובר בחייו".

שאלנו את רותי מרום, אשת יחסי הציבור של אסף, האם יש אמת בגו, וזו הייתה תשובתה: "איני מגיבה בנוגע לחייהם האישיים של אמניי. יכולה רק לומר שאסף אמדורסקי לא חזר בתשובה".

בשנים האחרונות, שורת ידוענים נוספים התקרבו אל הדת. כך למשל לפני חודש ימים נחשף כאן במדור לראשונה כי הזמר שלמה ארצי החל להתפלל בליל שבת בבית הכנסת "תפארת ישראל" השוכן בשיכון וותיקים ברמת גן.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר