אחרי מותו

נשיא איחוד הצלה, אלי ביר: שלדון ומרים אדלסון הצילו את חיי

פטירת הנדבן היהודי שלדון אדלסון: אלי ביר סיפר כיצד הצילו את חייו וספד כי "אדלסון ניצב בשורה אחת עם משה מונטיפיורי והברון רוטשילד" על תרומותיו לישראל (אקטואליה)

(צילום: דוברות איחוד הצלה)

נשיא איחוד הצלה, אלי ביר, שחלה בקורונה בארה"ב והחלים אמר היום (שלישי) אחרי הידיעה על מותו של שלדון אדלסון, כי "שלדון ומרים אדלסון הצילו את חיי".

ביר סיפר, "כשחליתי והייתי מורדם ומונשם הם דאגו לשלומיו לרפואתי יומם ולילה ולאחר שהתעוררתי דאגו לחזרתי לארץ במטוסם הפרטי".

"רק לפני עשרה ימים שלדון ז"ל ורעייתו מרים תרמו תרומה נכבדה ליחידת האופנועים של איחוד הצלה, תרומה שתחזק את המענה הרפואי לאזרחי ישראל ותציל חיים בכל הארץ".

הוא ספד: "אני כואב על לכתו של מנהיג יהודי כמו אדלסון. מעטים בהיסטוריה היהודית עשו כמוהו ובעיני הוא ניצב בשורה אחת עם משה מונטיפיורי והברון רוטשילד. כמותם, תרומתו השפיעה ותשפיע על עתיד ישראל והעם היהודי".

בהודעה מטעם הארגון נמסר כי הנהלת איחוד הצלה ומתנדביו מרכינים ראש ומשתתפים באבלה של ד"ר מרים אדלסון ומשפחתה ובאבלו של העם היהודי כולו על פטירתו ממחלה קשה של מר שלדון אדלסון ז"ל, אחד המנהיגים הגדולים של העם היהודי במאה השנים האחרונות.

מר אדלסון ז"ל הקדיש את חייו לחיזוק העם היהודי ומדינת ישראל במפעלים אדירים וחשובים. אדלסון ז"ל ורעייתו הם מהתומכים הגדולים של איחוד הצלה ובזכותם מאות אלפי אזרחים זכו ויזכו לקבל עזרה ראשונה מהירה מצילת חיים בכל שנה.

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות