כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
צעד חריג

אביב גפן יופיע בתוך השבעה על אביו; זו הסיבה המפתיעה

הזמר והיוצר הישראלי המצליח, אביב גפן, הודיע כי יופיע ביום העצמאות הקרוב, בתוך ימי השבעה על אביו, המשורר יונתן גפן, שהלך לעולמו בגיל 76 לאחר מחלה קשה (ברנז'ה, אנשים)

איציק אוחנה | כיכר השבת |
גפן בהלויית אביו (באדיבות חדשות 13)

הזמר והיוצר הישראלי המצליח, אביב גפן, הודיע כי יופיע ביום העצמאות הקרוב, בתוך ימי השבעה על אביו המשורר יונתן גפן שהלך לעולמו בגיל 76 לאחר מחלה קשה.

גפן הסביר בהודעה מטעמו את המהלך החריג אפילו לכאלו שאינם שומרי תורה ומצוות: "בימים מורכבים אלו, אביב מרגיש צורך להופיע כמתוכנן באירועי העצמאות יחד עם הלהקה וכל הצוותים אשר מלווים אותו כל השנים. בתקופה מורכבת זאת אביב מרגיש צורך לאחד את העם דרך המוזיקה בבימות שמסמלות את תקומת המדינה ואהבתו לארץ שלנו".

גפן, אחד היוצרים הגדולים במוזיקה הישראלית ומזמרי המחאה הבולטים בציבור הכללי, מזוהה מאז ומתמיד עם השמאל הישראלי. הוא נוטל חלק פעיל בהפגנות נגד הרפורמה המשפטית, מגדיר עצמו כ"אתאיסט" אך בשנים האחרונות - מחולל מהפך תפיסתי עצום, ומתקרב, מרצון, לציבור החרדי.

את בנו דילן, הוא העלה לתורה בבר המצווה ולפני כשנתיים וחצי הוציא סינגל עם גדול הזמר החסידי, אברהם פריד - צעד שהפתיע רבים ואף הביא אותו להתנצל בהופעותיו בפני הציבור החרדי, על שנים של אמירות בוטות וחריפות כנגד הציבור החרדי.

בראיון חג שהעניק לכיכר השבת בפסח האחרון חשף גפן כי "כל יום אני מדבר עם אברהם פריד, כל יום, אותה דאגה אצלי ואצלו, אולי נכתוב מאמר משותף אני ואברהם. למרות ששוב, לא יעזור לאף אחד, הפעם זה לא חילוני - חרדי, זה לא האירוע".

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר