"צופים בו למרות השמרנות"

יהודה גרובייס קיבל את הפרס הממשלתי; אביו סיפר על החלום של הילד שהתגשם

יהודה גרובייס קיבל בטקס מיוחד מהשרה סטרוק את הפרס לתרבות יהודית זכה בו. לאחר האירוע שיתף אביו במשפט שאמר לו בנו בנערותו (קולנוע)

איציק אוחנה | כיכר השבת |
(ללא קרדיט)

היוצר החרדי יהודה גרובייס, שזכה ב'פרס אורי אורבך לתרבות יהודית' בתחום הקולנוע, קיבל היום (רביעי) את הפרס מהשרה אורית סטרוק, באירוע ליד חומות העיר העתיקה בירושלים.

בסוף האירוע, לאחר קבלת הפרס, ניגש אביו הרב בן ציון גרובייס לבנו יהודה, והזכיר לו בחיוך, שבהיותו צעיר ישבו במשרד כלשהו והמתינו לתורם, ואז הכריזו את שמם בשיבוש כמו שבדרך כלל קורה לשמות אשכנזיים.

והוסיף וסיפר האבא, ליהודה ולכל המשפחה, כי באותו היום הבטיח יהודה הצעיר כי "יעשה את השם גרובייס מפורסם". הייחול כנראה התגשם.

כזכור וכפי שדווח ב'כיכר השבת', בנימוקים שהובילו לבחירה בגרובייס למקבל הפרס נכתב בין היתר כי "החל משנות ה-90 יהודה גרובייס מביים, מפיק, מצלם ופעמים הוא גם השחקן. לפניו התחום לא היה קיים, כך שעשייתו פורצת דרך ממש ומאז הוותה מקור השראה ליוצרים נוספים וכך בעצם פתח את תעשיית הסרטים במגזר החרדי".

עוד הוסיפו: "במשך שנים ארוכות הוא השקיע מכספו וממרצו כדי להנחיל דרך יהודית באופן ויזואלי, הלא היא הדרך הקולנועית. כך נוצר ז'אנר ייחודי המטפח את המורשת ואת הזהות היהודית. למרות השמרנות במגזר החרדי, התכנים של יהודה גרובייס נכנסו לכל בית. זו יצירה בתפוצה רחבה, שמונה מעל מאה סרטים המותאמים לציבור החרדי. לאורך כל שנות היצירה שלו, יהודה גרובייס שמח להנחות, לייעץ, ללמד, לשתף ולעזור ליוצרים נוספים שרק נכנסו לתחום ובאופן כללי עודד יצירות חדשות

"הפקת הסרטים ויצירת תכנים מתבצעת תוך הנגשת ערכים השאובים מן המקורות, ההיסטוריה והמסורת היהודית, כל זאת ללא הנחות או פשרות בכל הנוגע לאיכות ולמקצועיות בכתיבה ובהפקה. פרס השרה לתרבות יהודית על שם 'אורי אורבך' מוענק ליהודה גרובייס – אך בנוסף, הוא ביטוי של החשיבות בקידום היצירה הקולנועית ערכית חינוכית יהודית לנוער במגזר החרדי. יצירה של התרבות היהודית והגיע הזמן שהיא תקבל משמעות בקולנוע הישראלי".

גרובייס האבא מספר

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות