מי יחליף אותו?

זו הסיבה שראש הממשלה יעדר מחר מישיבת הממשלה

שר המשפטים יריב לוין ינהל מחר את ישיבת הממשלה, המתכנסת בקביעות בכל יום ראשון, במקומו של נתניהו, שלא ישתתף בה, לדברי לשכתו הערב, בגלל "שפעת קלה" (אנשים)

יוני גבאי | כיכר השבת |
(צילום: Yonatan Sindel/Flash90)

בצל המלחמה בעזה, וההיערכות לפעולה ברפיח, ראש הממשלה בנימין נתניהו לא ישתתף מחר בישיבת הממשלה ברושלים. כך הודיעה לשכתו הערב (מוצאי שבת).

הסיבה להיעדרות, הוסיפו בלשכת ראש הממשלה, היא "שפע קלה", שממנה סובל ראש הממשלה נתניהו. מי שיחיליף אותו יהיה שר המשפטים יריב לוין.

לפני כשלושה חודשים פרסמה לשכתו של נתניהו את דו״ח הבריאות השנתי של הצוות הרפואי של ראש הממשלה. מהדו"ח עולה כי ״מצבו הבריאותי תקין לחלוטין״.

בדו"ח, עליו חתומים ד"ר צביקה ברקוביץ, ראש הצוות והרופא האישי של ראש הממשלה, ופרופ' אלון פיקרסקי, מנהל האגף הכירורגי והמרכז הרפואי האוניברסיטאי בירושלים, נרשם כי "ראש הממשלה נמצא במעקב קפדני ושגרתי.

"במהלך השנה שעברה עבר בדיקות שגרתיות עונתיות, בלא כל ממצא חריג". אלו הוסיפו כי "המאורע הלבבי שהתרחש השנה, ידון בנפרד עלידי פרופ' רועי בינרט". הדו"ח נחתם בכך ש"ראש הממשלה שומר על אורח חיים בריא ועל תזונה נכונה, ומצב בריאותו תקין לחלוטין".

דו"ח נוסף הוא מפרופ' רועי בינרט, מנהל המרכז להפרעות קצב בבית החולים שיבא תל השומר. בדו"ח נכתב כי נתניהו "נמצא בטיפול ומעקב שגרתי. קוצב הלב הושתל בגופו לאחר בירור שעבר במהלך אשפוזו לפני מספר חודשים. מאז ללא עדות להפרעות קצב או אירועים נוספים".

פרופ' בינרט הוסיף עוד, כי "ראש הממשלה נבדק על ידי כחלק ממעקב שגרתי ב-10/2023. במהלך הבדיקה נמצא כי הקוצב שהושתל בגופו עובד בצורה תקינה, המדדים החשמליים בגדר הנורמה, הוא אינו תלוי בקוצב, ולא נרשמו מאז בדיקתו הקודמת אירועים חריגים.

"ראש הממשלה יציב לחלוטין מבחינה לבבית ואינו זקוק לטיפול נוסף פרט למעקב שגרתי המתקיים אצל כלל המטופלים שנושאים בגופם קוצב. אין מניעה קרדיאלית לבצע כל פעילות ובכללה פעילות גופנית או אחרת".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר