ישראל במלחמהישראל במלחמה

עריקאת נתפס בהקלטה מביכה: "נתניהו פושע מלחמה מטונף"

צמרת הרשות הפלסטינית נמצאת בסכסוך קשה ומתמשך, ובמלחמה הזו כל האמצעים כשרים. בהקלטה מביכה שפורסמה ברשת נשמע לכאורה סאיב עריקאת מותח ביקורת על אבו מאזן. בנוסף, עריקאת מכנה בהקלטה את רה"מ נתניהו כ"פושע מלחמה מטונף" (מדיני)

יוני גבאי | כיכר השבת |
סאיב עריקאת (צילום: פלאש 90)

ראש צוות המשא ומתן הפלסטיני, סאיב עריקאת, נתפס בהקלטה מביכה במיוחד. בהקלטה, שפורסמה ביממה האחרונה ברשת, נשמע עריקאת מותח ביקורת קשה על אבו מאזן, כאשר תוך כדי הדברים הוא גם קורא לראש הממשלה בנימין נתניהו "פושע מלחמה מטונף".

בתחילה טען עריקאת שההקלטה "בושלה", אך לאחר מכן אמר כי הדברים הוצאו מהקשרם על מנת לשבש את האמת.
בהקלטה נשמע עריקאת אומר כי אבו מאזן טעה מספר פעמים, בין היתר, בהחלטתו לא לפנות לבית הדין הבינלאומי בהאג נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו.

"אבו מאזן, אתה צריך להזיז את נתניהו ולחתום על המסמכים של הפנייה למוסדות הבינלאומיים" נשמע עריקאת אומר בהקלטה, "הוא אמר 'אני התחייבתי, אך במה התחייבת? לא מדובר כאן בחווה של אביך, אלא במולדת. מדובר כאן בפלסטין. זה יותר רציני מעניינים אישיים".

עריקאת סיפר בשיחה כי הגיש לאבו מאזן את התפטרותו פעמיים. בנוסף, עריקאת נשמע אומר בהקלטה: "אבו מאזן, מספיק, יש לך את האפשרות לגרום לנתניהו לא לטוס לאף מקום בעולם מלבד ניו יורק. הוא יהפוך לפושע מלחמה וירדפו אחריו בכל העולם".

עריקאת מכנה את נתניהו בהקלטה "פושע מלחמה מטונף" ו"שפל"."תן לו (לנתניהו. י.ג) לקבל את השטח מהנהר ועד הים, ושיישא באחריות כשלטון כובש. הוא הרי השאיר לך רק את הרשות. כשאתה מבקר בעמאן אתה צריך להתקשר לקצין בבית אל כדי שיאמר לך כמה כלי רכב ייסעו אתך".

רה"מ נתניהו (צילום: פלאש 90)

"אני אומר בכנות, הערבים לא מאמינים לך, מפקפקים בך, מתעבים אותך או חוששים ממך. אנחנו, הרשות הפלסטינית, הוקמנו כדי להעביר את העם הפלסטיני ממצב של כיבוש לעצמאות. היום נתניהו משאיר בידיך לא רשות, לא מדינה ולא כלום".

"מדוע נתניהו התחיל במו"מ? כדי לבנות התנחלויות. איזה עוד סיבה יכולה להיות לו? אני מכיר בישראל ומעוניין לתאם עם ישראל, אבל אין בכך תועלת. בגלל נתניהו אין בכך תועלת. נשבע שאמריקה יודעת, ואובמה יודע".

כאמור, עריקאת טוען כי הדברים הוצאו מהקשרם, זאת כאשר עדיין לא ברור מי אחראי להדלפת ההקלטה, או למי אמר עריקאת את הדברים ומתי.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר