פרץ התפטר

ביבי עקץ: "הבנת שמקומך לא סביב שולחן הממשלה"

השר להגנת הסביבה, עמיר פרץ, התפטר הבוקר (ראשון) מהממשלה, לא לפני ששב ותקף את ראש הממשלה בנימין נתניהו • "ראש הממשלה - במקום לנווט ולמצוא פתרונות - מחפש אשמים", הטיח פרץ בנתניהו • ראש הממשלה הודה לו בתגובה "על שהבנת שמקומך לא סביב שולחן הממשלה" (פוליטי)

ישי כהן | כיכר השבת |
רה"מ בנימין נתניהו ועמיר פרץ (צילום: אלכס קולומויסקי, מרים אלסטר - פלאש 90)

התפטרות השר פרץ: לאחר שהודיע כי יתפטר מהממשלה, נראה כי גובר המתח בין השר עמיר פרץ לראש הממשלה בנימין נתניהו, כאשר במהלך ישיבת הממשלה התנהל בין השניים ויכוח סוער.

פרץ פנה לנתניהו ואמר: "בשנה הראשונה של כהונת הממשלה ציפי לבני לפחות ניהלה משא ומתן והמעמד של ישראל התחזק, אבל עכשיו אין משא ומתן וראש הממשלה צריך להרגיע את הרוחות ולראות ראייה רחבה. בחודשים האחרונים מתחוללת רעידת אדמה בכל התחומים, וראש הממשלה - במקום לנווט ולמצוא פתרונות - מחפש אשמים".

"תפקידו הוא להתעלות מעל ההתלהמות והצרכים הפוליטיים ולגלות אחריות כלפי אזרחי ישראל. אני ניהלתי מלחמה בנחישות מול הטרור לא פחות ממך, גם מול חיזבאללה וגם מול חמאס, והאמנתי וקידמתי תהליך מדיני כחלק מתפיסת ביטחון כוללת", הטיח פרץ.

ראש הממשלה הגיב לדברים ואמר כי "אצלכם זה 'אם לא פינית, לא עשית'. היוזמה היחידה היא לקפוץ מהצוק ולהתקפל. תפקידו של מנהיג לראות מציאות ולאחד כוחות מולה. אנחנו נתונים בעיצומו של מסע הסתה של האיסלאם הקיצוני. כל אחד מבין את זה. לצערנו מי ששותף לכך זו הרשות הפלסטינית בראשות אבו מאזן. מי שאמור להתאחד נגד זה הם שרי הממשלה. אבו מאזן בורח מכל הסכם. הוא בוחר ללכת לכיוון הזה".

בסיום דבריו פנה נתניהו לפרץ והודה לו "על שהבנת שמקומך לא סביב שולחן הממשלה".

כזכור, השר להגנת הסביבה, עמיר פרץ, איש מפלגת 'התנועה' הודיע הבוקר ליו"ר מפלגתו השרה ציפי לבני כי הוא מתכוון להתפטר מהממשלה עוד הבוקר. לבני אמרה לפרץ כי היא מכבדת את החלטתו וכי היא תמשיך לשתף אתו פעולה במסגרת מפלגת 'התנועה'.

אתמול אמר פרץ בחדשות 2 כי "לא אהיה חלק מממשלה שממשיכה במגמות הללו". פרץ, תקף את ראש הממשלה ואמר כי "ראש הממשלה שבוי בידי המגמות הקיצוניות ביותר, דווקא בזמן כזה. בימים שהכול רותח ובוער סביבנו, ראש הממשלה לוקח טקסטים כל כך קיצוניים ונותן לגיטימציה להבעיר את השטח". הוא הוסיף כי "הגיע הרגע להתחיל לדבר על אלטרנטיבות לראש הממשלה".

סגן השר אופיר אקוניס תקף הבוקר את פרץ ואמר בראיון ל'שמנה עד עשר' בהגשת מרדכי לביא ב'קול ברמה' כי: "מדובר על אדם שצריך להיות מפוטר הבוקר הזה. מדובר על שר בממשלת ישראל שאיננו מכבד את המוסד שבו הוא יושב. אגב, מבחינה של שלטון תקין, מבחינה של מוסר בסיסי ביותר, דבר שכנראה חסר לשר פרץ, הוא היה צריך לבוא ולומר 'אני מגיש מכתב התפטרות וכאשר אני רואה את כל הדברים הללו, אינני מכהן יותר כשר בממשלה' ואז הולך ונותן את הראיון הזה שאגב, אתם השמעתם חלק קטן ממנו, מדובר היה ברבע שעה של נאום הסתה, בעיני, נגד הממשלה ונגד העומד בראשה".

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות