ישראל במלחמהישראל במלחמה
"חברת השמה"

נתניהו: לגדעון סער יש יותר ג'ובים ממנדטים

ראש האופוזיציה תקף את ראשי מפלגות הקואליציה על חלוקת הג'ובים למקורבים; "זו לא ממשלה זאת חברת השמה", נתניהו תקף את 'המחדל הענק' בנושא הגרעין האיראני (אקטואליה)

יוני גבאי | כיכר השבת |
נתניהו היום, בפתח ישיבת סיעת הליכוד (צילום: ערוץ כנסת)

בפתח ישיבת סיעת הליכוד היום (שני) בכנסת תקף ראש האופוזיציה בנימין נתניהו בחריפות את ראשי מפלגות הקואליציה, ודיבר על המחדל הענק של הממשלה מול איראן.

בפתח דבריו אמר נתניהו: "יש לנו הרבה ביקורת על הממשלה הזאת שמפקירה את העצמאיים והעסקים בניגוד אלינו. הממשלה הזאת דואגת רק לעצמה, לג'ובים. לפיד לגיסתו בקק"ל, תמר זנדברג לג'וב לבן זוגה, ואילו לגדעון סער יש יותר ג'ובים ממנדטים. זאת לא ממשלה זאת חברה השמה".

לדברי נתניהו: "כל זה מתגמד מול המחדל הענק שלהם, מול הדבר החשוב ביותר שיקבע את גורלנו, וזה הגרעין האיראני. ראיתי את הדיווח של הניו יורק טיימס לפיו ישראל מעדכנת את ארה"ב ביחס לפעולותיה ותוכניותיה מול איראן. אם זה נכון - זאת טעות חמורה".

"אין זה סוד", הוסיף נתניהו, "שהממשלה הנוכחי מתנגד לתקיפה נגד איראן. לכן ההתחייבות של בנט ולפיד לעדכן מראש את הממשל האמריקני והמדיניות שלו ל'אין הפתעות' היא למעשה הזמנה לסיכול של כל פעילות משמעותית שיכולה לעצור את תוכנית הגרעין. ואם הידיעה שהתפרסמה היום, שארה"ב שללה אספקת 2 מטוסי תדלוק שהזמנו, זאת עוד הוכחה נוספת לכך".

"לכן", הסביר ראש האופוזיציה נתניהו, "המדיניות שלנו הייתה ותישאר אחרת. עם או בלי הסכם, עם או בלי הסכמת ארה״ב, אנחנו נעשה כל מה שצריך למנוע מאיראן נשק גרעיני".

"בשבועות האחרונים אנו עדים לניסיונות של הממשלה לבטל את מה שעשינו יחד כדי לבלום את איראן ולסכל את תוכנית הגרעין שלה. הכנו תוכניות, הבאנו תקציבים. חבריי יודעים את זה, מי שהיו בקבינט. הבאנו תקציבים אדירים לצורך הזה מול התנגדות לא מבוטלת של גורמים חשובים בממסד הביטחוני. בכל השנים היו תוכניות, היו תקציבים, והבאנו עוד תוספות תקציביות בשנתיים האחרונות".

עוד הוסיף נתניהו בנושא האיראני: "אנחנו היינו אלה שהבאנו את זה. הגדרתי את היעד האיראני כראשון במעלה בתפיסת הביטחון שלנו. עשיתי את זה גם בפורומים עם צה״ל ושאר גורמי הביטחון. לכן אני מקווה שהתדרוכים הללו שאני שומע לאחרונה לא נועדו להכשיר את דעת הקהל לאוזלת היד של הממשלה לעשות כל מה שצריך כדי להגן על ישראל בפני האיום האיראני. אנחנו עשינו ובעזרת השם אנחנו גם נעשה אחרת".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר