כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
שינוי כיוון

לפיד עולה למתקפה: "הסכם הגרעין שייחתם - גרוע"

שר החוץ יאיר לפיד נזהר עד כה מלתקוף את ממשל ביידן, בשונה מרה"מ בנט, אך כעת מיישר קו • לפיד הפציר בחברי הממשלה: "היזהרו בדבריכם באשר לרוסיה-אוקראינה" (מדיני)

רפאל כהן | כיכר השבת |
(צילום: ערוץ כנסת)

שר החוץ יאיר לפיד, שנמנע עד עתה מלתקוף פומבית את ממשל ג'ו ביידן באשר להסכם הגרעין המסתמן עם איראן בווינה, שינה גישה כאשר הובן שהחתימה עומדת לקרות בהקדם האפשרי:

"הסכם גרעין גרוע עומד להיחתם בווינה. זה אותו הסכם שנחתם ב-2015, אבל אז הוא הגביל את איראן מהעשרת אוראניום ל-10 שנים. בחתימה המחודשת, הם לא עשו דבר אחד פשוט: הם לא שינו את התאריכים. הם השאירו את תאריך התפוגה של חלק גדול מההגבלות על איראן ב-2025. עוד שנתיים וחצי. בעוד שנתיים וחצי ההגבלות על איראן יעלמו. היא תוכל להחזיר לפעולה את הצנטריפוגות המתקדמות. להעשיר אוראניום לפצצה", תקף שר החוץ את המעצמות על ההסכם המסתמן.

"אם זה לא מספיק, איראן מבקשת מהמעצמות בונוס על ההסכם: ביטול ההגדרה של משמרות המהפיכה כארגון טרור. היא רוצה שארגון הגג של חיזבאללה, של הג'יהאד האיסלאמי, של הח'ותים בתימן, לא יוגדר כארגון טרור. אם משמרות המהפיכה הם לא ארגון טרור, אז מה הם כן? חוג לריקודי עם? העולם לא יכול להסכים לתנאים המחוצפים האלה", הוסיף לפיד.

שר החוץ שב על אמירתה הקבועה של ממשלת ישראל בנושא, לפיה תוכל לתקוף את איראן בכל עת: "אנחנו לא כפופים להסכם הזה. ישראל תשמור על בטחונה בעצמה. יש לנו צבא חזק, יש לנו את המוסד, יש לנו ממשלה נחושה, אנחנו לא נהסס לפעול כדי למנוע מאיראן להגיע למטרתה".

בשעת השאלות, מלבד תשובתו לכתב 'כיכר השבת', לפיד שב והדגיש כי אסור לישראל לתפוס צד במלחמה המסתמנת בין רוסיה לאוקראינה, ופנה לשרי הממשלה בבקשה שינהגו באחריות: "היה ציטוט לא נכון שלי בקשר לרוסיה-אוקראינה. אני צריך להיות זהיר מאוד בנושא הזה. יש לנו גבול עם רוסיה, בגבול עם סוריה. קורא לחבריי בממשלה: תהיו זהירים בדבריכם".

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר