המלחמה הבאה

יוזמה בימין: תעודות כשרות לחנויות שלא יעסיקו ערבים

אחרי המאבק בהשכרת ומכירת דירות לערבים, ארגון להב"ה מסמן את המלחמה הבאה: העסקת ערבים ● "עסק שמעסיק את אויבי ישראל דינו להיות מוחרם", אומרים אנשי להב"ה ומבטיחים להעניק תעודות כשרות לבתי עסק שלא יעסיקו עובדים ערבים ● תנועת "נאמני תורה ועבודה" מוחה (בארץ)

ב. ניסני | כיכר השבת |
אילוסטרציה (צילום: פלאש 90)

אחרי המאבק בהשכרת ומכירת דירות לערבים, ארגון המזוהה עם הימין מסמן את המלחמה הבאה: לחדול מהעסקת ערבים.

מי שאחראי על המאבק הזה הוא להב"ה, גוף ימני הנלחם במה שהוא מכנה "תופעת ההתבוללות". הוא לא מסתפק רק באזהרה ומבטיח להעניק תעודות כשרות לבתי עסק שימנעו מהעסקת עובדים ערבים.

מנכ"ל הארגון, בנצי גופשטיין תולה את האחריות גם בלקוחות שצריכים, לדבריו, לדרוש מבעלי בתי העסק להעסיק רק עובדים יהודים.

"אין זה סוד שיש תחרות בין בעלי העסקים והגיע הזמן שהלקוחות יציבו דרישות נוספות פרט לכשרות המזון, הנוגעות לכשרות העסק – עסק שמעסיק את אויבי ישראל דינו להיות מוחרם", הוא אומר.

במקביל לתעודות ההכשר לעסקים, מחתימים בלהב"ה את ציבור הלקוחות על מכתב התחייבות לערוך את הקניות רק בעסקים המובססים על עבודה עברית.

בתנועת נאמני תורה ועבודה דוחים את יוזמת ארגון להב"ה. לפי הדיווח באתר "סרוגים", בתנועה אמרו כי "חינוך לשמירה על הזהות היהודית של מדינת ישראל צריך לבוא מתוך תחושת ביטחון ולא מתוך אמצעים של פחד ואי אמון בחינוך היהודי, כפי שמשדרות יוזמות מסוג זה."

עוד אמרו בתנועת נאמני תורה ועבודה כי יוזמת להב"ה פוגעת ומכפישה את היהדות.

לדברי גורמים בתנועה, "פעילויות אלה גורמות להכפשת היהדות ולביזוי של מונחים כמו עבודה עברית והמאבק בהתבוללות, ומי שחפץ בכבודה של תורת ישראל מן הראוי שיפסיק את סבב ההצהרות הפומביות, המביאות הרבה יותר נזק מתועלת."

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר