המקובל רבי יעקב עדס דורש:

"קו נפרד לגברים ולנשים - ולהרחיק ביניהם 100 מטר"

"אמרתי למישהו שצריך בכלל אוטובוס לגברים בנפרד ואוטובוס נפרד לנשים. ומרחק בין תחנה לתחנה - 100 מטר" - כך התבטא אמש המקובל רבי יעקב עדס, שעה שנדרש להתייחס לסערת קווי המהדרין. "אלה שנלחמים בזה, הסטרא אחרא התלבש בהם. החילונים תוקפים? הם מקנאים בנו" (חרדים)

שאול כהנא | כיכר השבת |
רבי יעקב עדס (צילום: דובי קורן)

המקובל רבי יעקב עדס מתייחס, בצעד נדיר, לטלטלת קווי המהדרין ולהדרת נשים שהפכה למוקד הסתה נגד הציבור החרדי.

בשיעורו השבועי אמר הרב עדס: "מה כל-כך גרוע בנשים מאחורה גברים מקדימה? הטבע הטבעי של נשים, כולם יודעים והפסיכולוגים כולם אומרים זאת, הן אוהבות את כל כבודה בת מלך פנימה. הכבוד של אישה זה להיות צנועה.

"כל אלה שנלחמים בזה, הסטרא אחרא התלבש בהם. אישה שנלחמת בזה, היא מכריזה על עצמה שהיא טיפשה מוחלטת".

הרב עדס הוסיף: "זה שכל פשוט שכל אישה נורמלית בכדור הארץ מבינה את זה. הטבע הנוח לנשים זה להיות בצניעות, לא להיות בתערובת עם גברים.

"שאלתי חילונים שיסבירו לי את העניין. אמרו לי שזו קנאה. הם מקנאים בחיי הקדושה שיש אצל החרדים. חילוני אחד אמר לי: הוא רוצה שאשתו תהיה הכי חרדית בעולם בכל הקשור להרחקה מגברים זרים".

"התפקיד שלנו בכל הדברים האלה: אנחנו צריכים לדעת שכל הדיבורים שלהם שטויות והבלים, כלא היו".

וכאן, הביע המקובל את דעתו על קווי המהדרין: "אמרתי למישהו שצריך בכלל אוטובוס לגברים בנפרד ואוטובוס נפרד לנשים. ומרחק בין תחנה לתחנה - 100 מטר.

"קווי המהדרין זו פשרה, אבל הם רוצים מעורבים. אנחנו צריכים אוטובוסים נפרדים. אם ירצו להתפשר על אוטובוס מהדרין, נשקול את הדברים", חתם הרב עדס.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר