כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה

בבריטניה: שיא של תקריות אנטישמיות בשנה החולפת

924 תקריות כוונו נגד יהודים בבריטניה, במהלך השנה החולפת. מדובר בעלייה של 55% במספר אירועים האנטישמיים

ב. ניסני | כיכר השבת |

דו"ח חדש חושף כי במהלך השנה שעברה התרחשו בבריטניה 924 תקריות שכוונו נגד יהודים. מדובר בעלייה של 55% במספר אירועים האנטישמיים ביחס לשנה שקדמה לה, שהיתה החמורה ביותר עד כה.

הארגון שפרסם את הדוח משוכנע: הסיבה לנתונים המדאיגים - "עופרת יצוקה".

כך עולה מדוח שפרסמה קרן הביטחון הקהילתי (CST), המייעצת בענייני ביטחון ליהודים המתגוררים בממלכה. על פי הדו"ח, במהלך השנה שעברה התרחשו ברחבי בריטניה 924 אירועים בעלי אופי אנטישמי. 124 מהאירעים הוגדרו "אלימים" ובשלושה מתוכם חיי אדם הועמדו בסיכון.

מ-CST נמסר כי מדובר במספר שיא של אירועים אנטישמיים מאז החלה הקרן את פעילותה בשנת 1984 ובעלייה של 55% ביחס לשנת 2006, שנת הדו"ח האחרונה, שהיתה האלימה ביותר עד כה.

"נתוני השיא האלה מראים שהאנטישמיות הופכת לבעיה משמעותית יותר ויותר עבור יהודי בריטניה", אמר דובר ה-CST מארק גרדנר. "חייבים להפוך את המגמה הזו ואנחנו קוראים לכל בני האדם ההגונים לצאת נגד אנטישמיות בכל צורותיה".

ראש הממשלת בריטניה, גורדון בראון, מיהר להגיב לדוח ואמר כי מדובר בנתונים מדאיגים. "אנטישמיות היא הבעת שנאה עתיקת יומין שעדיין קיימת גם בזמנים מודרניים", ציין בראון.

"זה דורש מכולנו להתייצב בצד הסובלנות והאמת. אנחנו נעמוד מול אלה שמשתמשים בתחושות אנטי-ישראליות כתירוץ או מסווה לאנטישמיות ומתקפות על הקהילה היהודית".

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר