ישראל במלחמהישראל במלחמה
הותר לפרסום

נעצרו שלושה ערבים ישראלים שתכננו פיגוע בהר הבית

הותר לפרסום כי בפעילות של שירות הביטחון הכללי בשיתוף משטרת ישראל, נעצרו לאחרונה 3 אזרחים ערבים ישראלים, תומכי דאע"ש. שניים מהם תכננו פיגוע ירי בהר הבית (ביטחון)

דניאל הרץ | כיכר השבת |
נשק שנתפס (צילום: תקשורת שב"כ)

כוחות הביטחון עצרו בחודש האחרון שלושה ערבים ישראלים תושבי אום אל פאחם ותומכי ארגון המדינה האסלאמית -"דאע"ש" ששניים מהם תכננו פיגוע ירי נוסף בהר הבית.

פרטי העצורים: סעיד גסוב מחמוד ג'בארין, בן 26, תושב אום אל פחם, מעורב בתכנון פיגוע בהר הבית. קטין כבן 16, תושב אום אל פחם, מעורב בתכנון פיגוע בהר הבית. פראס סלאח מחמוד מחאג'נה, בן 24, תושב אום אל פחם, תומך דאעש החשוד באחזקת אמל"ח.

ממצאי החקירה בשב"כ העלו, כי סעיד ג'בארין והקטין אשר נעצר עימו, תכננו לבצע פיגוע ירי במתחם הר הבית במתווה דומה לפיגוע שבוצע במקום לפני כחודשיים אז נהרגו 2 השוטרים הישראלים.

במהלך החקירה הוסגרו שני אקדחים ותחמושת, אשר היו אמורים לשמש את שני החשודים לצורך מימוש הפיגוע.

סעיד ג'אברין (תקשורת שב"כ)

בחקירת החשודים שתכננו את הפיגוע בהר הבית עלה, כי השניים תומכים ברעיונות ובאידיאולוגיה הרצחנית של ארגון הטרור ״המדינה האסלאמית״, וכי הפיגוע אמור היה להתבצע על רקע תמיכתם זו. בביתו של פראס מחאג'נה, נתפס רובה מסוג "קרל גוסטב".

בהמשך למעצרם ולחקירתם של שלושת החשודים הנ"ל, נעצרו גם נוספים באזור אום אל פחם אשר היו מעורבים בסחר באמצעי לחימה ובמהלך מעצרם אף נתפסו אמצעי לחימה לא חוקיים.

גורם בכיר בשב"כ: ״התמונה שהתקבלה בחקירת הפרשיה מלמדת כי זמן קצר יחסית לאחר הפיגוע הרצחני ביולי 2017 בהר הבית, תכננו שני תושבי אום אל פחם פיגוע במתווה דומה במתחם ההר. הפיגוע נמנע הודות למידע מודיעיני מדויק של שב"כ שאפשר את מעצר חברי החוליה מבעוד מועד ובטרם הצליחו לממש את הפיגוע החמור. שירות הביטחון הכללי רואה בישראלים התומכים בארגון הטרור "המדינה האסלאמית", לא כל שכן באלו המקיימים מגעים עם פעילי הארגון ופועלים בחסות הארגון בשטחי מדינת ישראל, כאיום ביטחוני חמור. שב"כ ימשיך לפעול בנחישות באמצעי האכיפה הנדרשים במטרה למנוע את הפצת משנת דאע"ש בישראל, כמו גם ביצוע פעילות כלשהי הפוגעת בביטחון המדינה".

נשק שנתפס (תקשורת שב"כ)

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר