באמצעות מעבדה

סוכל ניסיון להעברת חומרי נפץ לרצועת עזה

מעבדה חדשה שהוקמה במעבר הסחורה כרם שלום חשפה כי שמנים "תמימים" למראה שנעשה ניסיון להעבירם לתוך הרצועה הם בעצם שמן שנועד לייצור חומר נפץ רב (ביטחון)

דניאל הרץ | כיכר השבת |

הטרור הפלסטיני לא מפסיק במאמציו להשיג חומרי נפץ: מעבדה כימית חדשה, שהקימה רשות המעברים במשרד הביטחון במעבר כרם שלום, הצליחה לסכל לראשונה הברחה של כמה טונות חומר נפץ שהיו בדרך לגורמי הטרור ברצועת עזה כשהם מוסתרים בחומרים אחרים.

לאחרונה, בשלב ההרצה של המעבדה, הגיעה למעבר כרם שלום משאית שהובילה מטען של שמנים לרכב, שעוררה את חשד הבודקים הביטחוניים. דגימות מהשמנים הועברו לבדיקת המעבדה, שזיהתה שלא מדובר בשמן מנוע תמים, אלא בחומר מסוכן, המיועד לייצור חומרי נפץ בכמות גדולה מאוד.

רשות המעברים במשרד הביטחון חשפה את המעבדה לגילוי החומרים שהוקמה באחרונה במעבר הסחורות כרם שלום, והחלה בשבועות האחרונים בעבודה מבצעית לגילוי חומרים כימיים.

מומחי המעבדה שהוקמה בפרויקט משותף של רשות המעברים במשרד הביטחון, שב"כ ומחלקת מעברים במשטרת ישראל בודקים באמצעות מכשור מתקדם מגון רחב של חומרים - גזים, נוזלים, אבקות, מוצקים, מתכות וחומרים נוספים, לפני כניסתם לרצועת עזה.

אחת ממטרותיה המרכזיות של המעבדה היא לאתר חומרים בעייתיים, שכניסתם לרצועה אסורה, מחשש שיגיעו לגורמי טרור. יכולתה המבצעית של המעבדה לזהות את סוג החומר בתוך פרק זמן קצר, מרגע דגימתו, תאפשר לשפר את השירות ולצמצם ככל הניתן עיכובים בהכנסת הסחורות לעזה.

ראש רשות המעברים תא"ל (במיל') כמיל אבו רוקון: "הקמת מעבדת החומרים מרחיבה מאוד את 'ארגז הכלים' המצוי בידי גורמי הביטחון, במאבק היום יומי והבלתי מתפשר בהברחות לרצועת עזה. יכולות המעבדה מתווספות למערך הגילוי הגדול, הכולל מגוון אמצעים והחשוב מכולם הוא הגורם האנושי - הבודקים הביטחוניים במעברים. בעבודה מושכלת אנו יודעים כיום לאתר כל חומר אסור, שעלול לסייע להתעצמות גורמי הטרור ברצועה".

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות