כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
"מלחמת התשה"

השר גלנט נגד הסרבנים: "מותר להפגין, אסור לפגוע בשם דעה פוליטית כזו או אחרת בצה"ל"

יואב גלנט שר הביטחון קרא היום בנאום פומבי שנשא בחיפה לעצור את הקריאות לסרבנות בצבא | "עלינו לשמור עליו מלוכד ולא לאפשר כל אמירות קיצונית שפוגעות בצה"ל, משום צד" | הוא התייחס גם לאיום מאיראן: "מנהלת נגדנו מלחמת התשה על ידי שלוחיה בגבולותינו, ובאותו זמן, חותרת להשגת גרעין" (ביטחון)

ב. ניסני | כיכר השבת |
(צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון)

שר הביטחון יואב גלנט, תקף היום (שלישי), בנאום שנשא בטקס לציון 76 שנים ליציאת אוניית המעפילים ״אקסודוס״ במוזיאון ההעפלה בחיפה, את הקריאות לסרבנות בצה"ל.

"אני רוצה לפנות מכאן אל אנשי המילואים: מותר להיות חלוקים בדעתנו, מותר להתווכח ולדון, מותר להפגין, אבל אסור לפגוע, בשם דעה פוליטית כזו או אחרת, בצה"ל. אין לנו קיום בארץ הזו בלי צבא ההגנה לישראל״, אמר שר הביטחון.

״כמי שמרבית שנותיו הבוגרים פיקד על לוחמים מכל שדרות החברה הישראלית וכמי שמכיר את תמונת המצב העדכנית אני יודע לומר בבירור כי במאמץ ההגנה על ביטחון המדינה ואל מול האיומים הניצבים לפתחנו, אנו זקוקים לכל הלוחמים ולכל המפקדים״.

גלנט הוסיף: ״כשם שהמ"פ והמג"ד זקוקים לכל החיילים בפלוגה ובגדוד, כך אני, כשר הביטחון של מדינת ישראל, זקוק לכל צה"ל, לכל השב"כ, לכל המוסד - כל האנשים שיש בהם, מכל רחבי הציבור, על מנת להצליח במשימה המורכבת של הגנה על מדינת ישראל ועל חיי אזרחיה״.

לדבריו, ״צה"ל הוא כלי המגן המקנה חיים למדינת ישראל. עלינו לשמור עליו מלוכד ולא לאפשר אמירות קיצונית שפוגעות בצה"ל, משום צד ולהשאיר את צבא ההגנה לישראל, את מפקדיו ואת לוחמיו העושים מלכת קודש מחוץ לכל מחלוקת״.

בדבריו התייחס גם לאיום מאיראן. ״איראן מנהלת נגדנו מלחמת התשה באמצעות שלוחיה בגבולותינו, ובאותו זמן, חותרת להשגת נשק גרעיני", אמר. "היא מממנת, מאמנת ומפיצת טרור ברחבי העולם, בגבולותינו בצפון ובדרום ועד למוקדי הטרור ביהודה ושומרון ובעזה.

״מול האיומים ניצב כח המגן - צבא הגנה לישראל וגופי הביטחון הנוספים. גם בשעה זו מפקדי וחיילי צה"ל בסדיר ובמילואים, בים, ביבשה ובאוויר, בצפון, בדרום ובמרכז עסוקים במשימת ההגנה על הארץ״.

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר