כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
בסיור בעוטף עזה

גלנט ללוחמים: "שחררתי את כל המעצורים, הם יצטערו על המלחמה"

שר הביטחון סייר בעוטף עזה ובקיבוץ בארי והעביר מסר חריף וחד לארגוני הטרור ברצועה: "החמאס רצה שינוי בעזה, זה ישתנה ב-180 מעלות ממה שחשב. הם יצטערו על הרגע הזה – עזה לא תחזור להיות מה שהייתה״ (ביטחון)

ב. ניסני | כיכר השבת |
גלנט בעוטף עזה (צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון)

בצל הלחימה הקשה: שר הביטחון יואב גלנט, סייר היום (שלישי בעוטף עזה. הוא הגיע למפקדת אוגדת עזה במחנה רעים, וקיים הערכת מצב עם מנכ״ל משרד הביטחון האלוף (במיל׳) אייל זמיר, מפקד פיקוד הדרום האלוף ירון פינקלמן, מפקד האוגדה תת-אלוף אבי רוזנפלד ומפקדי החטיבות המפקדים על הכוחות בשטח.

בהמשך, שר הביטחון הגיע לקיבוץ בארי, שפג פגיעה אנושה בתחילת המלחמה ורבים מתושביו נרצחו או נשבו, סייר בין הבתים ובסמוך לחדר האוכל של הקיבוץ, נפגש עם לוחמי שלדג, צנחנים ויחידות נוספות שלחמו בגזרה ושיבח אותם על פעולתם.

״לחמתם באומץ רב ופעלתם ברוח צה״ל בדיוק כפי שצריך לפעול", אמר גלנט ללוחמים. "עמדתם בגבורה בקו הראשון, פגעתם במחבלים רבים והצלתם חיים. אתם ראיתם בעיניים מול מה אנחנו נלחמים - מול חיות אדם – דעא"ש של עזה״.

הוא הוסיף: ״בזכות הפעולה ההרואית שלכם במשימת הגנה, תהיה לכם את הזכות לשנות כאן את המציאות. אתם ראיתם את המחירים, ואתם תזכו לראות את המהפך. החמאס רצה שינוי בעזה, זה ישתנה ב-180 מעלות ממה שחשב. הם יצטערו על הרגע הזה – עזה לא תחזור להיות מה שהייתה.״

לדבריו, "אני ראיתי הרבה לוחמים ואני מבין מה עבר עליכם. כלוחם שראה חברים שנופלים בקרב אני מבין את העצב, את הכעס. לא יהיה מצב שילדים ישראלים נרצחים בשדות והחמאס ימשיך להתקיים, שחררתי את כל המעצורים – הורגים את כל מי שנלחם בנו, משתמשים בכל האמצעים".

עוד אמר: "מי שבא כדי לערוף ראשים, לרצוח נשים, ניצולי שואה – אנחנו נחסל אותו בשיא הכוח וללא פשרות. מה שראינו ביישובים היה טבח, בקרבות - אתם ניצחתם. אנחנו סומכים עליכם ובזכות צה"ל מדינת ישראל מתקיימת. אנחנו נחזור לכאן, לבארי, בעוד כמה חודשים, והמצב יהיה אחרת. אנחנו ניישב את הקיבוץ עד המטר האחרון, ומה שהיה בעזה לא יהיה".

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר