כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
בהערכת מצב 

גלנט: "המידע שמוסרים מחבלי החמאס הוא העיניים של חיילי צה״ל בעזה״

שר הביטחון יואב גלנט אומר הערב בהערכת מצב כי "ככל שיגבר הלחץ על החמאס גדל הסיכוי להביא את החטופים" (חדשות) 

דודי בן חמו | כיכר השבת |
גלנט הערב ( צילום: אלעד מלכה)

שר הביטחון יואב גלנט, קיים הערב (שני) הערכת מצב במרחב הדרום של שירות הביטחון הכללי ובמפקדה הקדמית של אוגדה 162.

גלנט, עמד על התקדמות הכוחות בהרחבת הפעולה הקרקעית ברצועת עזה, ועל סגירת המעגלים לחיסול מחבלים וגילוי מידע מודיעני, המושגים באמצעות שיתוף הפעולה בין כוחות צה״ל לאנשי השב״כ.

שר הביטחון גלנט אמר כי ״בתום ביקור באוגדה 162 ובשירות הביטחון הכללי, אני רוצה להגיד כאן כמה מילים על החשיבות, על הערך ועל התרומה האדירה של שב"כ - ראיתי באוגדה 162 את הנחישות והדייקנות הנשענת על מקורות מצוינים של שירות הביטחון הכללי, סגירת המעגלים הזו היא עוצמה מאד חזקה של הכוח שלנו, במודיעין בתמרון ובאש. הפעולה של שב"כ בחקירה של מחבלים שנתפסו בשטח על ידי הכוחות, לצד עבודת הרכזי השב"כ בתוך רצועת עזה עם הכוחות המתמרנים, היא מרכיב מכריע שהופך להיות העיניים שבאמצעותם הכוחות יודעים לאן ללכת״.

הוא הוסיף ״כל לוחם שמתמרן בשטח מבין שבאמצעות התמרון שלו מושגות שתי מטרות חשובות - ראשית להילחם ולהכריע את החמאס, לפגוע במחבלים, במי ששלוח אותם, במפקדים הבכירים שלהם ובתשתיות שלהם. הם מבינים היטב גם שבפעולה שלהם הם מביאים להחזרת החטופים מוקדם יותר. כל לוחם מבין היטב את מה שכולנו מבינים - ככל שיגבר הלחץ על החמאס גדל הסיכוי להביא את החטופים. החמאס מבין רק כוח״.

לסיום אמר גלנט ״אני מסתכל בכל הערכת מצב, בכל דיון ובכל ישיבה על המטרה הזו כמטרה מרכזית - להחזיר את החטופים אל ביתם. זה עומד לנגד עיני -תמונות הילדים, תמונות המשפחות ניצבות כל הזמן בראש סדר העדיפויות״ סיכם.

גלנט, הערב (צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון)

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר