ישראל במלחמהישראל במלחמה
"אנחנו נפתיע"

כך מפקד גדוד 13 סא״ל תומר גרינברג ז"ל שנפל בקרב הכין את לוחמיו • צפו

לפני כמעט חודשיים, גדודי חטיבת גולני עברו הכשרה מעמיקה ואימונים לקראת הכניסה הקרקעית לרצועת עזה, לאחר שהיו הראשונים לתת מענה למתקפה האכזרית של החמאס | כך מפקד גדוד 13 של גולני סא״ל תומר גרינברג ז"ל שנפל אמש בקרב הכין את לוחמיו (חדשות)

ב. ניסני | כיכר השבת |
מפקד גדוד 13, סא״ל תומר גרינברג ז"ל (צילום: דובר צה"ל)

לפני כמעט חודשיים, גדודי חטיבת גולני עברו הכשרה מעמיקה ואימונים לקראת הכניסה הקרקעית לרצועת עזה, לאחר שהיו הראשונים לתת מענה למתקפה האכזרית של ארגון הטרור חמאס בבוקר יום השבת - שמחת תורה.

לאחר שהכוחות ניהלו קרבות קשים ועיקשים מול מאות מחבלים בגזרת כיסופים ונחל עוז, וספגו אבידות רבות, הם נערכו בעוז לכניסה הקרקעית לעזה, וכעבור ימים ספורים נלחמו בגבורה - והלילה איבדו שוב אבידות רבות, בהם מפקד גדוד 13, סא״ל תומר גרינברג ז"ל.

מפקד גדוד 13, סא״ל תומר גרינברג (צילום: דובר צה"ל)

במהלך ההכנות לכניסה הקרקעית, אמר מפקד גדוד 13 ללוחמיו כי ״גבורתם של נופלי גדוד 13, מלווה אותנו בכל צעד שנעשה. אנחנו נערכים לכניסה קרקעית לרצועה, עם אימונים מפרכים ועיבוד עצמי וקבוצתי שלבסוף יכינו אותנו להילחם ולנצח".

"הפעם, אנחנו אלה שנפתיע", הבטיח, "נגיע בריכוז מאומץ, עם כל היכולות המתקדמות והסטנדרט הגבוה של הגדוד, ונהיה אלו שמנצחים!".

מפקד גדוד 13, סגן-אלוף תומר גרינברג לאחר הפשיטה (צילום: דובר צה"ל)

לפני כחודש, כחלק ממבצע פשיטות רחב על מוסדות השלטון של ארגון הטרור חמאס, לוחמי גדוד 13 של חטיבת גולני פשטו על בניין בית המושל המשמש כמתקן טרור של ארגון הטרור חמאס המכיל משרדי צבא, משטרה, מודיעין ומפקדות של ארגון הטרור.

במהלך הסריקות במבנה, מצאו הלוחמים ציוד גדודי השייך לגדוד שלקח חלק בקרבות בעוטף עזה בבוקר יום שבת ה-7.10, בוקר שמחת תורה, בו התבצע הטבח המחריד.

הציוד הגדודי שנלקח ממוצבי צה"ל כולל אמצעי לחימה, מסמכים וציוד גדודי של חיילי גדוד 13.

קולות הקשר של השיח בין מפקד גדוד 53, סגן-אלוף סלמאן חבקה ז״ל למפקד גדוד 13, סגן-אלוף תומר גרינברג ז"ל (דובר צה"ל)

לפני כחודש וחצי, מפקד גדוד 53, סא"ל סלמאן חבקה ז"ל, נפל במהלך קרב עם מחבלי ארגון הטרור חמאס בצפון רצועת עזה.

לוחמי גדוד 13 של חטיבת גולני ניהלו לחימה קשה מול חוליות מחבלים בצפון רצועת עזה במהלכה עשרות מחבלים ירו טילי נ"ט, השליכו מטענים ותקפו את הכוח. סא"ל חבקה ז"ל חבר למפקד גדוד 13, סא"ל תומר גרינברג וניהל יחד איתו קרבות קשים.

באותו הלילה, לאחר שלחם בגבורה והשלים את הלחימה עם חיילי גדוד 13, מפקד גדוד 53 ז"ל נפל בקרב. הלילה, מפקד גדוד 13 ז"ל נפל גם הוא בקרב.

בשיחה האחרונה בין השניים, אמר מג"ד 13 למג"ד 53 - "אני חילצתי אותך, עכשיו אתה באת לעזור לי".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר