אחרי הקרבות העזים

הרמטכ"ל בחאן יונס: "קרה כאן דבר גם במונחים היסטוריים"

בשיחה עם לוחמים ובמהלך הערכת מצב התייחס הרמטכ"ל ללחימה העזה בחאן יונס ולהישגים | "גם כשהמילואים בחוץ צריך לטפל בהם - שיידעו שהם חוזרים, וחוזרים בטוב. אנחנו נטפל בכל מה שצריך קדימה" (צבא)

ב. ניסני | כיכר השבת |
שיח הרמטכ״ל עם המפקדים (צילום: דובר צה"ל)

הרמטכ״ל הרצי הלוי קיים היום (חמישי) הערכת מצב בחאן יונס עם מפקד פיקוד הדרום, אלוף ירון פינקלמן, מפקד אוגדה 98, תת-אלוף דן גולדפוס ומפקדים נוספים, והתייחס ללחימה בשטח המורכב ולהישגי הלוחמים.

״הערכה עצומה", אמר הרמטכ"ל, "אני באמת חושב שקרה כאן דבר גם במונחים היסטוריים, של לחימה עם אויב - כמות בעיות לקילומטר מרובע, בניינים גבוהים אזור צפוף, הרבה אוכלוסייה, הרבה אויב, תת קרקע, המון מלוכדים, צלפים, חבלה רבה מאוד.

"וזה אומר שרמת הלחימה הייתה מאוד גבוהה, זה אומר שהרוח הייתה מאוד חזקה, זה אומר שרמת הפיקוד והמנהיגות ורמת החיילות היו מאוד גבוהות, והמילואים מביאים יתרון מאוד גדול, ניסיון, יכולת להתאים את עצמם לדברים החדשים מאוד מאוד מהר ולא ללכת ראש בקיר להביא פתרון אחר".

הרמטכ"ל, היום (צילום: דובר צה"ל)

הרמטכ"ל הוסיף: "ראינו את זה קורה, אני רואה את זה בין הביקורים בצורה מאוד מרשימה, ולכן אני אומר לכם ותעבירו את זה לכל האנשים, שלושה סימני קריאה - הערכה עצומה לכם ולכל הפקודים שלכם, הישגים מאוד מאוד גבוהים".

עוד אמר: "זה גם לא נגמר עד שכל האנשים בחוץ וגם שכל האנשים בחוץ צריך לטפל בהם, וגם אחרי שטיפלנו בהם אנחנו גם נחזור חזרה להמשיך להילחם. תשלחו אותם הביתה שהם יודעים שהם חוזרים והם חוזרים בטוב, ואנחנו ביחד נטפל בכל מה שצריך קדימה. מאוד שמח על המפגש הזה״.

צפו בדברים המלאים.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר