בשכונת הטרור זיתון

תיעוד מהשטח: כך סיכלו הלוחמים תשתיות טרור וחיסלו צלף חמאס מהאוויר 

במבצע אוגדתי בהובלת צוות הקרב של חטיבה 401 במרחב זייתון, חוסלו מעל מאה מחבלים, הושמדו תוואי מנהרות תת קרקעיות ונעצרו עשרות מחבלים (חדשות)

ב. ניסני | כיכר השבת |
תיעוד חיסול המחבלים מהאוויר (צילום: דובר צה"ל)

דובר צה"ל מעדכן כי כחלק ממבצע של אוגדה 162 לוחמי צוות הקרב של חטיבה 401 ביצעו בשבועיים האחרונים פשיטות בהכוונה מודיעינית על יעדי טרור של חמאס במרחב זייתון שבצפון הרצועה.

במהלך הפשיטות הלוחמים חיסלו יותר ממאה מחבלים, איתרו והשמידו עשרות תשתיות טרור צבאיות של ארגוני הטרור חמאס וגא"פ, ביניהן מפעלים ומחסנים לייצור ואחסון אמצעי לחימה.

הכוחות הפעילו רחפנים ייחודיים שסרקו את היעדים וסייעו בסגירות מעגל מהירות, כך נתפסו עשרות מחבלי חמאס שנחקרו ומסרו מידע מודיעיני על ארגוני הטרור. הכוחות עסקו במבצע בחישוף מרחבים על בסיס אינדיקציות מודיעיניות לאמצעי שיגור ותת-קרקע של החמאס. הכוחות איתרו והשמידו מאות בורות שיגור ומשגרים.

תיעוד מרחפן של חיסול מחבלים (צילום: דובר צה"ל)

במסגרת פשיטה של כוח על תשתית טרור, חוליית מחבלי חמאס ירתה טיל נ״ט מטווח קצר לעבר כוחותינו. כלי טיס של חיל האוויר זיהה ותקף את החוליה. בתקיפה חוסלו מספר מחבלים, שאר המחבלים מאותה החולייה נצפו בורחים ומסתתרים באמבולנס.

באירוע נוסף, זיהו הכוחות צלף של החמאס אשר ביצע ירי ממבנה סמוך אליהם, כלי טיס תקף את הצלף והוא חוסל. כמו כן, השמידו הכוחות תשתית טרור של בכיר חמאס, מפקד חטיבת העיר עזה, עד אלאדין חדאד.

(צילום: דו"צ)
(צילום: דובר צה"ל)
(צילום: דובר צה"ל)
(צילום: דו"צ)
(צילום: דובר צה"ל)
חלק מהאמל"ח שנתפס (צילום: דובר צה"ל)
האמל"ח שנתפס (צילום: דובר צה"ל)

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר