הרב הראשי לישראל הרב דוד לאו: "רואים על בוגרי המכללה שהם באים מבית המדרש"

מאה עשרים ושלושה בוגרי המכללה החרדית ירושלים, קבלו את תעודת התואר במעמד הרבנים הראשיים לישראל, ראש העיר ירושלים ואישי ציבור • צפו בגלרית תמונות (לימודים)

מישאל לוי | כיכר השבת |
(צילום: קובי הרשברג - יח"צ)

חודשים ושנים הם עמלו ושקדו ואמש (ראשון) הגיע המסע המרתק לסיומו: מאה עשרים ושלושה מתלמידי המכללה החרדית בירושלים, קבלו את התואר הנכסף, בטקס מיוחד ומרגש.

הטקס נערך במעמד כבוד הרבנים הראשיים לישראל – הראשון לציון הגאון רבי יצחק יוסף והגאון רבי דוד לאו וכן ראש העיר ירושלים מר ניר ברקת, רב המכללה הרב דניאל נשיא, חבר מועצת עיריית ירושלים הרב צביקה כהן, הסגל האקדמי של המכללה ונציגי אוניברסיטת בר אילן ומכללת הדסה.

את הטקס פתח והנחה חבר מועצת העיר ירושלים שלמה רוזנשטין, שהעלה על נס את פעילותה הבלתי נלאית של מייסדת ומנהלת המכללה הרבנית עדינה בר שלום תחי', אשר רוח אביה הגדול מרן פוסק הדור זיע"א, שורה על פעילותה של המכללה, אשר נוסדה בעצתו ומתנהלת על פי הדרך שהתווה.

הרב הראשי, הראשון לציון הגאון רבי יצחק יוסף, התקבל בשירה אדירה, והביע באוזני הקהל את התפעלותו מהמראה המרשים של הבוגרים, שגדשו את האולם בתלבושת המיוחדת. "אתם ניצבים היום בפרשת דרכים", אמר הרב יוסף, "ברגעים אלו עליכם לזכור כי בני תורה אתם, ובע"ה כשתתפרנסו בכבוד זכרו תמיד לקבוע עיתים לתורה, וכפי שהורני אבי הגדול זיע"א, יש לתת דגש מיוחד על לימוד תורה הלכה למעשה. ובוודאי עליכם לזכור, כי חלקו של יהודי צריך תמיד להיות בין תמכין דאורייתא, לתת ולתמוך כפי ברכת ה' שתהיה עליכם, ללומדי תורה, מוסדות תורה וחסד".

הרב הראשי לישראל הרב דוד לאו, הביא כדוגמה מפרשת השבוע, את דרכו של יוסף, שהיתה פתלתלה מאוד בארץ הטומאה מצרים, אך רוח יעקב אביו אותה ספג בביתו תמיד שרתה עליו והגנה עליו. "אתם יוצאים היום לחיי המעשה ולהתפרנס בכבוד בע"ה", אמר הרב לאו. "ואכן רואים עליכם את המטען הרוחני שאתם נושאים עמכם, רואים עליכם שאתם בני תורה, שבאתם מבית המדרש. קחו עמכם את הרוח הזאת ותקדשו שם שמים!"

ראש העיר ירושלים מר ניר ברקת, הביע את שמחתו הגדולה להשתתף במעמד מכובד זה, ואמר כי הוא רואה לזכות ולכבוד את העובדה שעיריית ירושלים נוטלת חלק פעיל במהלך המבורך בקרב האוכלוסייה החרדית, כאשר מקום כמו המכללה החרדית מעניק כלים ויכולת מקצועית, לאלו החפצים ללמוד מקצוע ולהתפרנס בכבוד. "אנשים כמותכם מניעים את הגלגל הכלכלי של ירושלים לטובת כלל התושבים", אמר. "וירושלים גאה בכם, נמשיך ונעשה הכל כדי לסייע לכם להתפרנס בכבוד, ולסייע למכללה החרדית להמשיך את פעולותיה הנשגבות".

דברי ברכה השמיעו גם רב המכללה הרב דניאל נשיא, הצוות האקדמי ולאחריהם נציגי הבוגרים. הרב יעקב אלברט, בוגר תואר שני בייעוץ חינוכי, הרב נתן בקר בוגר תואר ראשון בעו"ס והרב חיים גליק בוגר תואר ראשון במדעי המחשב. הבוגרים ציינו בדבריהם כי המכללה החרדית היתה הפתרון הטוב ביותר עבורם, ללימודים ברמה ובהתאם לאורחות החיים המקובלים עליהם. "כיום אנו וחברינו מתפרנסים בכבוד ב"ה, ואנו קוראים לעוד ועוד חרדים להצטרף ללימודי מדעי המחשב ועבודה סוציאלית.

לאחר מכן, בזה אחר זה עלו הבוגרים אל במת הכבוד, וקבלו את תעודת התואר מידי הצוות האקדמי שהעניק להם את ההסמכה ותעודת הגמר.

מאה עשרים ושלושה הבוגרים סיימו את לימודיהם במכללה בארבעה מסלולי לימוד: M.A. ביעוץ חינוכי, B.A. בעבודה סוציאלית, B.A. בניהול ולוגיסטיקה ו-B.A. במדעי המחשב. המסלולים הותאמו במיוחד לאורח החיים ולאווירה המתאימה לבוגר הישיבה החרדי, וכן לסדר היום המאפשר לסטודנט להשתתף בלימודים לצד המשך הלימוד בכולל או עיסוק נוסף לפרנסתו. בהנהלת המכללה הודו בחום להנהלת קרן קמח, קרן ידידות טורונטו וקרן חלמיש, על תמיכתם הכלכלית בסטודנטים לאורך כל הדרך.

צילומים: קובי הרשברג - יח"צ

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר