בזק לא מסרה מידע מלא ותשלם למדינה 4.2 מיליון שקל

החברה הודתה כי מסרה מידע מוטעה במסגרת בדיקה של רשות התחרות על פגיעתה בתחרות באספקת שירותי תקשורת; סכום זה מתווסף לעיצום כספי של 30 מיליון שקל אשר הוטל על החברה בסיום הבדיקה (דיגיטל)

(צילום: קובי גדעון, פלאש 90)

בזק תשלם 4.2 מיליון שקל לקופת המדינה, לאחר שלא מסרה מידע מלא במסגרת בדיקה שערכה רשות התחרות – כך נקבע בצו מוסכם שאליו הגיע היום (א') הממונה על התחרות עם בזק.

במהלך הבדיקה שנערכה ברשות בגין ניצול לרעה של מעמדה המונופוליסטי של בזק בתשתיות תקשורת ופגיעה בתחרות באספקת שירותי תקשורת, נשלחו לבזק דרישות לנתונים לגבי שיטות העבודה לפריסת כבלי הסיבים בתשתיות שלה. במסגרת הצו המוסכם, הודתה בזק בכך שלא מסרה מידע מלא כנדרש, ובכך הפרה את הוראות החוק. "למען הסר ספק" נכתב בצו, "בזק אינה מודה שידעה בזמן המענה כי המידע הנמסר שגוי".

בנוסף להודאתה, בזק התחייבה לשלם 4.2 מיליון שקל לאוצר המדינה, הסכום הגבוה ביותר ששולם עד כה בגין אי מענה לדרישת נתונים. כוונת הרשות המקורית הייתה להטיל על בזק קנס מנהלי של 8 מיליון שקל. הצו המוסכם פורסם כעת להערות הציבור, ובכפוף לשמיעת ושקילת ההערות הוא יוגש לאישור בית הדין לתחרות. במידה ויאושר, בזק תידרש לשלם את הסכום בתוך חודש.

בצו נכתב כי "לא יינקטו צעדי אכיפה כנגד בזק או מי מטעמה, לרבות נושאי משרה, עובדים ובעלי המניות, בעבר או בהווה. ההסכמות לא יחולו על מידע שלא נתגלה על ידי בזק עד היום". על הצו חתומים מנכ"ל בזק דודו מזרחי ויהלי רוטנברג, סמנכ"ל הכספים.

הבדיקה של הרשות הסתיימה בהטלת עיצום כספי בסך 30 מיליון שקל על בזק בספטמבר 2019. בנוסף הטילה הממונה על מנכ"לית בזק לשעבר, סטלה הנדלר, קנס של 500 אלף שקל. הממונה ציינה אז כי "בשל פעולות בזק נדחתה האפשרות של הציבור ליהנות מהתפתחות של תחרות באספקת שירותי תקשורת. תחרות זאת יש ביכולתה לשפר את איכות הרשת המסופקת ללקוחות ולהוריד את המחירים של שירותי תקשורת שונים כמו טלוויזיה ואינטרנט. בזק מסרה מידע מוטעה לכאורה לרשות בתשובותיה השונות לדרישות נתונים שנשלחו לה ובכך עיכבה והקשתה בצורה משמעותית על הליך הבדיקה".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר