טרגדיה בתאילנד

44 גופות נמשו מאזור אסון סירת התיירות

סירה שעליה היו 101 בני אדם התהפכה בסוף השבוע שעבר בים אנדמן שבתאילנד. 44 גופות נמשו מהמים רובם של תיירים סינים ושלושה תיירים עדיין נחשבים נעדרים (בעולם)

דניאל הרץ | כיכר השבת |
הסירה מתחת לפני הים (צילום: סוכנות הידיעות הסינית)

מזג האוויר הסוער בתאילנד גובה את חייהם של עשרות בני אדם: צוותי ההצלה מצאו עד כה 44 גופות באזור שבו התהפכה בסוף השבוע שעבר סירת תיירות גדולה ועליה עשרות תיירים סמוך לחופי האי פוקט שבדרום תאילנד.

הבוקר (שלישי) אותרו שלוש גופות נוספות, ושלושה בני אדם עדיין מוגדרים נעדרים והחיפושים אחריהם נמשכים אם כי הסיכוי למצוא אותם חיים כבר נמוך עד אפסי. 54 בני אדם חולצו בשלום.

על הסירה "פוניקס", שהתהפכה ושקעה בים אנדמן ביום חמישי אחר הצהריים, היו בעיקר תיירים סינים. הסירה ככל הנראה התהפכה בעקבות מזג האוויר הסוער בים. מהקונסוליה הישראלית בבנגקוק נמסר לאחר האירוע, כי אין מעורבות של אזרחים ישראלים בתאונה הקשה.

מזג האוויר הסוער מקשה מאד על החיפושים, "נמשיך לחפש את הנעדרים שעוד נותרו אם מזג האוויר יאפשר זאת, כרגע הרוחות ממש חזקות", אמר אדמירל בצי התאילנדי.

על הסירה שהתהפכה היו 101 בני אדם, בהם 89 תיירים. כל התיירים מלבד שניים היו מסין. שר בממשלת תאילנד האשים אתמול את סוכני התיירות הסינים ב"חוסר ציות לכללי הבטיחות". בבוקר האסון פרסמו הרשויות בפוקט אזהרה בשל מזג האוויר הסוער אך הם עדיין בחרו להוציא את הסירות ללב ים. שתי סירות נוספות התהפכו לפני כן באותו אזור, אך כל נוסעיהן חולצו בשלום.

התקשורת בתאילנד דיווחה אתמול, כי עד כה, יותר מ-50 משפחות סיניות הגיעו לפוקט כדי לזהות את הקורבנות ולברר אם יקיריהן בין ההרוגים. רב החובל של "הפוניקס", שנותר בחיים, כבר הואשם בגרימת מוות ברשלנות - אך כפר באישום.

תאילנד נמצאת בעיצומה של עונת המונסונים, שמלווה בגשמים כבדים ורוחות חזקות. מדובר באירוע הקשה השני בעונת המונסונים הנוכחית של תאילנד. היום אמור להגיע לסיומו מבצע החילוץ של 12 הכדורגלנים הצעירים ועוזר המאמן שלהם, שטיילו במערה בצפון תאילנד ונלכדו בשיטפונות. למרבה המזל הם אותרו בחיים, רובם כבר חולצו, והצוותים נערכים לחלץ את חמשת הלכודים האחרונים.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר