הרב לאו באושוויץ: "עלינו לקחת את גורלנו בידינו"

מול רבבת נערים באושוויץ, נשא הרב ישראל-מאיר לאו נאום חוצב להבות: "עלינו לקחת ברצינות את כל האנשים המשוגעים הללו, המטורפים"

מנחם כץ | כיכר השבת |

אלפי נערים יהודיים מרחבי העולם צעדו היום (שלישי) ב"מצעד החיים" לאורך פסי-הרכבת שהובילו למותם של יהודים מאושוויץ. בתום הצעדה, נערך טקס במקום, בו נשאו דברים רבנים ואישי-ציבור.
הנאום המרכזי נשא הרב הראשי הרב ישראל-מאיר לאו, ניצול שואה בעצמו. הנאום, התמקד בנשיא איראן, מחמוד אחמדניג'אד: "תחת המטרייה הבינלאומית של ארגון האו"ם מופיע נשיא איראן וכולו נוטף שנאה כלפי העם היהודי. בוא ליד ושם, נפתח בפניך את כל המסמכים הארכיון והזיכרונות. נציג בפניך את כל העדויות על מנת שתשתכנע שבאמת היתה שואה".
במהלך נאומו המרתק, הרב לרב תקף את ה"נטרליות" של העולם בזמן השואה: "הם לא עשו דבר על-מנת לשים סוף להרג ולקטל, על אף שיכלו לעשות כן. נשיאים אמריקנים בחרו שלא להתמודד עם האסון הזה בזמן אמת. שתיקת העולם היא שיעור לאנושות שהדבר חייב להסתיים, שבפעם הבאה אסור לשתוק עוד".
בסיום דבריו, הרב לאו שב לדבר על נשיא איראן: "עלינו לקחת ברצינות את כל האנשים המשוגעים הללו, המטורפים. עלינו לקחת את גורלנו בידינו ולהתייחס אליהם במלוא הרציניות הראויה".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר