לאחר מחאת הרב

רוסיה: התנצלות פומבית על פרסום המאמר נגד חב"ד

בעקבות המחאה שהתעוררה סביב ההתייחסות סגן ראש המל"ל הרוסי לחב"ד, ראש המל"ל הרוסי פרסם שהמאמר לא משקף את עמדתם. כותב המאמר התנצל (בעולם)

ציקי ברנדוין | כיכר השבת |
הרב לאזאר ופוטין (צילום: הקרמלין)

אחרי פרסום המאמר של עוזר ראש המל”ל הרוסי, אלכסיי פבלוב, שכלל אמירות אנטישמיות חמורות, כולל כינוי חסידות חב”ד כ”כת ניאו פגנית” – פורסם היום (חמישי) באתר בו פורסם המאמר, מכתבו של ראש המל”ל הרוסי ניקולאי פטרושב, בו הוא מתנער לחלוטין מדברי עוזרו.

עורכי האתר AiF קיבלו היום מכתב ממזכיר מועצת הביטחון של רוסיה, ניקולאי פטרושב, בו הוא אומר בין השאר הדברים הבאים: "המאמר של עוזר מזכיר מועצת הביטחון של הפדרציה הרוסית א.א. פבלוב, שפורסם, הכיל שורות שגויות על חסידי ליובאוויטש. אני מתנצל בפני קוראי הפרסום וברצוני לציין כי פרשנות זו משקפת את נקודת המבט האישית של א.א. פבלוב ואינה מהווה בשום פנים ואופן העמדה הרשמית של מועצת הביטחון של הפדרציה הרוסית". ובסיום המכתב הוא כותב: "נעשתה עבודה רלוונטית עם כותב המאמר".

כזכור, עם היוודע ההאשמות שנכתבו, פרסם רבה הראשי של רוסיה, הרב בערל לאזאר מכתב תגובה חריף, בו כתב: "מה באמת קורה בחיי הדת של המדינה השכנה, אני לא יודע בוודאות – אבל, לצערי, המאמר מכיל עמדה שקשה לתפוס אחרת – מאשר עלבון למיליוני יהודים מאמינים, כולל הרוב המכריע של היהודים ברוסיה. 'עיקרון החיים העיקרי של חסידי ליובאוויטש, הוא עליונותם של תומכי הכת על כל העמים' טוען מר פבלוב ללא בסיס".

את מכתבו סיים הרב בדברים נוקבים אלו: "אפשר לכנות את ההיגיון של מר פבלוב שטויות, אנטישמיות וולגריות וחולפות על פניו, אבל זהו סוג חדש של השמצות ישנות עקובות מדם ואם הם נאמרות על ידי חבר במועצת הביטחון הרוסית, הדבר מהווה סכנה עצומה, ולכן, אנו דורשים תגובה מיידית וחד משמעית מצד החברה ושלטונות המדינה".

ואכן בעקבות המכתב וההתעניינות הגדולה בכל אמצעי התקשורת ברוסיה ומחוצה לה, הגיעה ההתנצלות הברורה.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר