מכת פטריות

משלוחי ההדסים לארה"ב הוחרמו; חשש למחסור

חשש כבד ביהדות אמריקה לקראת חג הסוכות, לאחר שרשויות הבריאות האמריקאיות החרימו משלוחים של כ-240,000 הדסים בטענה כי היו נגועים בפטריות, התוצאה: מחסור כבד בהדסים, מחירים מאמירים, וסירוב מצד היבואנים לנסות ולהעביר לארה"ב משלוחים נוספים (בתפוצות)

חנוך לס | כיכר השבת |
אילוסטרציה (פלאש 90)

חג הסוכות בפתח, וביהדות אמריקה מתעורר בימים אלו חשש כבד למחסור חמור בהדסים לארבעת המינים, זאת לאחר שרשויות הבריאות האמריקאיות, החרימו עד כה כמה משלוחי ענק של הדסים, בנימוק כי היו "נגועים בפטריות".

מדיווחי הסוחרים עולה, כי עד כה החרימו הרשויות האמריקאיות משלוחים בסך כולל של כ-80,000 סטים של הדסים, היינו 240,000 יחידות הדסים. מדיווחי אחרים הטענה היא כי המדובר רק בכ-80,000 יחידות, ומכל מקום, מדובר בכמות עתק שהיעדרה מהשוק האמריקאי עשויה להיות קריטית.

יתירה מכך, בעקבות גל ההחרמות, המקיף אחוזים נכבדים מהמשלוחים, מסרבים יבואני ההדסים להתחייב על תשלום למוכרים, עד להגעת הסחורה לארה"ב, וזאת מחשש להחרמת המשלוח בטרם יגיע ליעדו. מן הצד השני גם היצואנים אינם מוכנים להמר על סחורתם, מה שהביא כרגע למצב, בו אין צפי להדסים המיועדים למשלוח לארה"ב.

בימים האחרונים יודעים כמעט כל סוחרי ההדסים בארץ לדווח, כי קבלו פניות בהולות מסוחרים בארה"ב המבקשים לרכוש בדחיפות הדסים, אלא שהם מצידם מבקשים לשלם רק לאחר אישור המשלוח על ידי הרשויות, מה שגורר אחריו סירוב מצד המוכרים.

בשיחות שקיימנו עם סוחרי ההדסים עולה, כי אכן קיימת השנה בעייה של פטריות אצל חלק ממגדלי ההדסים, ואין המדובר בסתם התנכלות של רשויות הבריאות בארה"ב. גילוי הפטריות הללו הוא שגרם למשלוחים להיעצר, כשמנגד, יבואנים אחרים הסבורים שסחורתם נקייה ותוכל להיכנס, מסרבים לדרישת הסוחרים לקבל תשלום רק באם תעבור הסחורה בשלום את כל הבדיקות, מה שגורם למחסור הדסים כבד בשווקי ארבעת המינים של ארה"ב.

בעקבות כך, עשויים מחירי ההדסים שכן נמצאים בשוק האמריקאי, להאמיר ולהכפיל את מחירם פי ארבעה וחמישה, מה שיהיה מעבר להישג ידם של יהודים רבים.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר