הפיצוץ המסתורי 

עכשיו זה רשמי: איראן מאשימה את ישראל בפיצוץ צינורות גז 

שר הנפט של איראן האשים הבוקר את ישראל כי היא עומדת מאחורי הפיצוץ בצינורות הגז בשבוע שעבר | הדברים של השר האיראני מגיעים לאחר שבסוף השבוע פורסם ב'ניו יורק טיימס' שגורמים איראניים משוכנעים שישראל אחראית לפיצוץ החריג (בעולם) 

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
פיצוץ הגז בשבוע שעבר (צילום: לפי סעיף 27א)

שר הנפט האיראני ג'וואד אוג'י מאשים הבוקר (רביעי) באופן רשמי את ישראל בכך שהיא עומדת מאחורי הפיצוצים המסתוריים בצינורות הגז באיראן בשבוע שעבר.

הדברים של השר מאשרים את הדיווח ביום שישי שעבר בעיתון ה'ניו יורק טיימס' שהעריך כי ישראל היא זו שעומדת מאחורי הפיצוצים החריגים בלילה שבין שלישי לרביעי בשבוע שעבר.

כתוצאה מהפגיעה בתשתיות הגז, מחוזות רבים בהם מתגוררים מיליוני איראנים חוו שיבושים בזרימת החום וגז הבישול לביתם, דווח עוד ב'טיימס'.

הדיווח לפיו ישראל עומדת מאחורי המתקפה החריגה הסתמך על שני מקורות מערביים ואסטרטג צבאי המזוהה עם משמרות המהפכה של איראן, אלא שעד כה לא הואשמה ישראל באופן רשמי על ידי גורם ממשלתי או צבאי איראני.

קיים חשש כי העובדה שאיראן מאשימה את ישראל באופן רשמי באירוע, עלולה להכריח את האיראנים לפעולת תגמול נגד ישראל.

לפי ה'טיימס', התקיפה הישראלית מסמלת "שינוי כיוון" "במלחמת הצללים שמנהלות ישראל ואיראן באוויר, ביבשה, בים ובתקיפות סייבר במשך שנים", נכתב ב'טיימס'.

למרות שישראל פועלת זה זמן רב - לפי פרסומים זרים, כנגד מדענים איראניים ותשתיות צבאיות, העובדה שישראל בחרה הפעם בתשתית אזרחית לכאורה מהווה סימן ברור להסלמה מצידה של ישראל, נכתב עוד.

"התוכנית של האויב הייתה לשבש לחלוטין את זרימת הגז בחורף לכמה ערים ומחוזות מרכזיים בארצנו", אמר שר הנפט של איראן, ג'וואד אוג'י, לתקשורת האיראנית ביום שישי, אך נמנע מלנקוב בשמה של ישראל כאחראית לאירוע.

הגורמים ששוחחו עם ה'טיימס' אמרו כי המתקפה מוכיחה על "ידע מעמיק על התשתית של איראן ותיאום זהיר", בפרט לאור העובדה ששני צינורות גז נפגעו בו זמנית.

הגורמים המערביים ייחסו לישראל גם פיצוץ חריג ביום חמישי שעבר במפעל כימיקלים בפאתי טהרן, אך גורמים איראנים אמרו כי מדובר היה ב"תקלה".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר