"יישארו בישיבות"

הגר"ג אדלשטיין: 'ראוי שבחורי ישיבות לא יסתובבו בפורים'

לקראת חג הפורים, ראש הישיבה, הגר"ג אדלשטיין, בקריאה מיוחדת לראשי הישיבות: "ראוי לדאוג שבחורי הישיבות לא יסתובבו כלל בפורים, ורק להוסיף בלימוד התורה ובכך נינצל מהמגיפה" (ארץ)

דוד הכהן | כיכר השבת |
הגר"ג אדלשטיין (צילום: מוטי גרין)

לקראת חג הפורים, ראש הישיבה, הגאון רבי גרשון אדלשטיין, בקריאה מיוחדת לראשי הישיבות: "ראוי לדאוג שבחורי הישיבות לא יסתובבו כלל בפורים, ורק להוסיף בלימוד התורה ובכך נינצל מהמגיפה".

בקריאתו אמר ראש הישיבה: "השנה ראוי עוד יותר מכל שנה שכל ראשי הישיבות ידאגו שתלמידי הישיבות יישארו בימי הפורים בישיבה וילמדו, ולא יסתובבו בבתים כלל גם לא בעת סעודת פורים".

הגר"ג הדגיש: "בפורים ראוי להוסיף הרבה בלימוד התורה וזה הזכות היחידה שתגן להנצל מהנגיף. ובכך שלא יהיו יותר חולים, יוכלו לפתוח את זמן קיץ כרגיל ללא שום הגבלות".

רה"י הוסיף: "ימי הפורים הם זמן מסוגל לזכות לקבלת התורה ולמעלות הרוחניות. לכן חובה גדולה להתחזק בימים אלו בלימוד התורה כי רק על ידי כך ניתן לזכות למעלות העליונות.

"וידוע כי אלו שעוסקים בתורה בפורים יש להם הצלחה וסייעתא דשמיא בכל ימות השנה, כי זכות התורה היא יותר מכל הזכויות, והתורה נותנת הצלחה בכל העניינים, בפרט בזמן שיש ניסיונות וקשה יותר ללמוד, אם מתגברים ומשתדלים לעסוק בתורה למרות הניסיונות, זה נותן זכויות גדולות מאד".

הגר"ג הוסיף והורה להורים "לפקוח עין על ילדיהם מכל הגילאים, שלא יסתובבו כלל ברחובות הערים בימי הפורים, ובפרט בליל הפורים דבר הגורם למכשולות רבות ודרדור חמור המשפיע על כל השנה. כאשר מלבד הסכנות הגשמיות שיש השנה יותר מבכל שנה, הסכנות הרוחניות גדולות מאוד לעתיד הילדים".

"ואשרי חלקם של כל אלו שיקיימו סדרי הלימוד בישיבות הקדושות. ובזכות כך נזכה לראות בישועת השי"ת במהרה בימינו אמן", סיים ראש הישיבה.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר